null

Ursynowska młodzież pomoże seniorom w spisie powszechnym

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Spis Powszechny 2021 to spis bezpieczny dla seniorów!”. Na sesji we wtorek (19 kwietnia) postanowiła nie tylko pomóc swoim bliskim w wypełnieniu samospisu internetowego, ale także promować akcję wśród rówieśników. Członkowie Rady będą zachęcać do tego, aby pomagać swoim rodzicom i dziadkom w dokonaniu spisu elektronicznie, bo jest to bardzo proste i szybkie rozwiązanie.

Narodowy Spis Powszechny 2021 jest organizowany z zachowaniem wszelkich niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Niestety może się zdarzyć, że nieuczciwe osoby spróbują wykorzystać tę okoliczność i będą się podszywać pod rachmistrzów, chcąc wyłudzić jakieś informacje lub pieniądze. Najbardziej narażoną na tego typu przestępstwa grupą są seniorzy, dlatego powinni jak najszybciej wywiązać się z obowiązku spisowego, robiąc to z własnej inicjatywy przez Internet lub telefonicznie.

- Chcemy  pomóc naszym bliskim i znajomym seniorom wypełniać elektronicznie formularz spisu. Planujemy w tej sprawie współdziałać z Radą Seniorów naszej dzielnicy, a także myślimy o wystąpieniu z taką inicjatywą do Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy, by namówić całą warszawską młodzież do niesienia pomocy osobom starszym – mówi Antoni Kowalski, przewodniczący MRDU. - W dobie panującej pandemii taka solidarność i życzliwość są bardzo potrzebne nam wszystkim. A poza tym takie działania pozwalają nam realizować nasze cele statutowe – dodaje.

Seniorzy mogą się spisać także w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przy specjalnym stanowisku spisowym, ale to wiąże się z koniecznością kontaktu z urzędnikiem, a co za tym idzie zwiększa ryzyko zarażenia wirusem COVID-19.  Najbezpieczniejszą i najszybszą formą jest spis internetowy. Aplikacja spisowa jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl.

Spis powszechny trwa do 30 września.

Więcej o spisie >>>>

Na górze grafiki jest napis: Narodowy Spis Powszechny 2021 to spis bezpieczny dla seniorów! Poniżej widać mężczyznę i kobietę w starszym wieku. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, NSP 2021.