Ursynowski Bieg Passy – setki uśmiechów na mecie

Kilkanaścioro dziewczynek na trasie biegu, biegnących po trawiastej nawierzchni. Na drugim planie widoczna osoba przebrana w kostium misia Ursynka, w tle drzewa i fragment wzniesienia porośniętego trawą.

Blisko 700 zawodników i zawodniczek – dzieci, młodzieży i dorosłych, ukończyło kolejny już czyli 23. Ursynowski Bieg Passy. Uczestników nie zniechęciła już dość jesienna aura, więc na trasie rozegrała się emocjonująca rywalizacja.

Trasa nie była łatwa, bo szczególnie w przypadku dłuższych dystansów było sporo podbiegów i Kopa Cwila (czyli drugie co do wielkości wzniesienie na Ursynowie) mogła się dać mocno we znaki. Wszyscy biegacze jednak wykazali się hartem ducha i dobiegli do mety, gdzie odebrali medale upamiętniające udział w tej udanej imprezie.

Poszczególne biegi odbywały się na dystansie od 100 m (dzieci 3 i 4-letnie) do 2,5 kilometra (dorośli).
Ursynowskie dzieci i młodzież jak co roku zdobywały również punkty dla swoich szkół walcząc o Puchar Burmistrza Ursynowa. Zasada rywalizacji była prosta – każdy uczestnik z danej placówki to jeden punkt dla niej.

Pięć szkół z największą liczbą punktów dostało pamiątkowe puchary i sprzęt sportowy. W tej klasyfikacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 100 (aż 191 uczestników). Za nią uplasowały się: Szkoła Podstawowa nr 343 (106 uczestników), Szkoła Podstawowa nr 319 (67 uczestników) oraz Szkoła Podstawowa nr 303 (62 uczestników) i Szkoła Podstawowa nr 340 (30 uczestników).
„Cieszę się, że mimo chłodu dopisała frekwencja. Atmosfera była wspaniała. Duch walki nie opuszczał młodych sportowców od startu do samej mety. Ale przede wszystkim była to dobra zabawa. Powszechne były uśmiech, zarówno u młodych zawodników jak i ich rodziców. Bieg cieszył się dużą popularnością. Limit uczestników został wyczerpany po 4 dniach, ale praktycznie do chwili startu zgłaszali się kolejni chętni. W kolejnym roku na pewno zwiększymy liczbę startujących. Dla mnie najważniejsze jest, że takie imprezy mają dużą skuteczność w zachęcaniu dzieci do aktywności fizycznej a dodatkowo „zdrowej” rywalizacji. Dlatego warto je organizować i promować. Zapraszam na kolejną edycję za rok.” – podsumował zawody Zastępca Burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski.

Impreza została zorganizowana przez Dzielnicę Ursynów i z jej środków finansowych, we współpracy z Tygodnikiem „Passa”.
Wyniki 23. Ursynowskiego Biegu Passy - https://biegpassy.pl/wp-content/uploads/passa-wyniki.pdf
Galeria zdjęć z 23. Ursynowskiego Biegu Passy - https://biegpassy.pl/relacje-zdjecia-wyniki/ i https://passa.waw.pl/artykul/23-bieg-passy-juz-za-nami,5942

Na pierwszym planie trzy dziewczynki na trasie trawiastego podbiegu. W tle kilkanaścioro zawodniczek na dalszych miejscach
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Kilkanaścioro osób na scenie. Uśmiechnięte Dzieci i nauczyciele z trzech ursynowskich szkół z nagrodami – pucharami, piłkami oraz sprzętem audio. Na scenie również przedstawiciele organizatora
Dwóch chłopców walczących o zwycięstwo na mecie biegu.