null

Ursynowski bohater nagrodzony

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pan Mariusz Zwoliński jest kierowcą autobusu linii 192, który niedawno obronił 12-latkę przed napastliwym pasażerem. Dzięki temu stał się naszym lokalnym bohaterem. Wraz z żoną i 4-letnią córką gościł dzisiaj w urzędzie. Otrzymał specjalne podziękowania za wzorową postawę z rąk burmistrza Roberta Kempy

- Cieszę się, że mamy mieszkańców, którzy bez wahania stają w obronie dziecka. Postawa Pana Mariusza jest godna naśladowania. Jego szlachetność i odwaga powinna stanowić dla wszystkich przykład – mówił podczas spotkania burmistrz Robert Kempa.

Państwo Zwolińscy to ursynowscy lokalni społecznicy. Według nich takie zachowanie to nic nadzwyczajnego.

– Ja też mam córkę. Uważam, że po prostu nie możemy być obojętni i powinniśmy nawzajem dbać o siebie – mówi krótko Pan Mariusz.

Niesienie pomocy to dla tej rodziny codzienność -  zaangażowani są w opiekę nad ursynowską jadłodzielnią zlokalizowaną przy ul. Kłobuckiej, czy zbiórki dla chorej Arianki, która walczy z guzem mózgu.

- Potrzeba nam takich mieszkańców, którzy przywracają wiarę w ludzi. Sama korzystam z komunikacji miejskiej i chciałabym wiedzieć, że w razie problemów, ktoś pospieszy z pomocą – przyznała inicjatorka spotkania Karolina Mioduszewska, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa w Radzie Dzielnicy Ursynów. 

Dziękujemy Panu Mariuszowi za wizytę w urzędzie. Mamy nadzieję, że nagłośnienie takich postaw spowoduje, że będziemy mogli czuć się bezpieczniej. 

od lewej: Radna Karolina Mioduszewska, burmistrz Robert Kempa trzyma dziecko Państwa Zwolińskich na rękach, oraz Pan Mariusz Zwoliński z żoną