null

Ursynowski Festiwal Nauki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika do wydarzenia wszystkie informacje w treści
Festiwal Nauki

Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki wśród młodych mieszkańców Ursynowa i Warszawy. Ursynowski Festiwal Nauki odbędzie się we wtorek, 10 października, w godz. 11.00 - 17.00. Zapraszamy do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” oraz na teren przylegający do budynku. Będzie można m.in. wziąć udział w eksperymentach i pokazach, poznać zasady zdrowego żywienia i wiele innych ciekawostek. Gościem festiwalu będzie Jacek Rozenek.

Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną osiągnięcia kół naukowych, przeprowadzone zajęcia laboratoryjne, warsztaty, wykłady, gry edukacyjne i pokazy. Inicjatywa ta umożliwia zainteresowanym zetknięcie się z osiągnięciami nauki i techniki w formie zabawy, obserwacji, a także współudział w tym ważnym edukacyjnym wydarzeniu. Liczba wystawców – a będzie ich dwudziestu – gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

- Tradycja organizowania festiwalu zrodziła się w naszym Liceum Ogólnokształcącym im. L. Kossutha. Od 5 lat wydarzenie to wpisane jest w kalendarz życia szkolnego. W tym roku festiwal odbył się na dotychczasowych zasadach, a 10 października we współpracy z Urzędem Dzielnicy Ursynów oraz Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”, organizujemy festiwal otwarty dla wszystkich mieszkańców. Projekt ma podkreślić znaczenie nauki w życiu współczesnego człowieka – mówi dyrektor LXIII LO im. L. Kossutha, Anna Jurek.

Uczestnicy będą mogli doświadczyć niestandardowej rozrywki w połączeniu z nauką poprzez pokazy, eksperymenty, uzupełnione wiedzą naukową. Będą mogli także nauczyć się żonglerki, czy pobawić suchym lodem oraz – uwaga – nawiązać kontakt z egzotycznymi zwierzętami. Będzie można poznać zasady zdrowego odżywiania, ale również wykonać analizę składu ciała. Gościem specjalnym będzie Jacek Rozenek, aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy, lektor, konferansjer, trener biznesu, coach i animator kultury.

- Do tej pory taki festiwal organizowało LXIII LO im. L. Kossutha, ale postanowiliśmy rozszerzyć jego zakres i zaprosić wszystkich mieszkańców dzielnicy. To będzie wspaniała okazja do tego, aby poprzez zabawę nauczyć się ciekawych i przydatnych rzeczy, spróbować czegoś egzotycznego i poczuć dreszczyk emocji. Jestem pewnie, że to będzie świetna zabawa. Do zobaczenia podczas festiwalu! – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa. 

Program Ursynowskiego Festiwalu Nauki