Ursynowski Kongres Wspólnot Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości

W czwartek 9 lutego 2023 r. w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” odbędzie się Ursynowski Kongres Wspólnot Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości. To pierwsze tego typu wydarzenie na terenie Ursynowa. Kongres jest organizowany przez wydawcę miesięcznika Wspólnota Mieszkaniowa – Municipium S.A., a jego gospodarzem jest Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy.

Adresatami wydarzenia są osoby odpowiedzialne za zarządzanie nieruchomościami mieszkaniowymi: zarządcy nieruchomości, członkowie zarządów wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych i Towarzystw Budownictwa Społecznego oraz osoby związane z funkcjonowaniem rynku nieruchomości. Udział w kongresie jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warunkiem udziału w kongresie jest wypełnienie formularza rejestracyjnego on-line dostępnego na stronie.

- Z wydawcą miesięcznika Wspólnota Mieszkaniowa organizujemy wydarzenie, którego celem jest wsparcie szeroko rozumianych zarządców. Skuteczne i efektywne zarządzanie to oszczędności dla mieszkańców nieruchomości,  wyraz troski o środowisko i w pewnym sensie przejaw przedsiębiorczości w wykonaniu wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Szczególnie zapraszam na blok merytoryczny przygotowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Opowiem o monitoringu wizyjnym na terenie osiedli komunalnych na Ursynowie, natomiast Zastępca Burmistrza Klaudiusz Ostrowski przedstawi uczestnikom tematykę podnoszenie efektywności energetycznej nieruchomości na przykładzie ursynowskiego ratusza – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Program wydarzenia

Zaplanowano wiele interesujących wystąpień, które w praktyczny sposób przybliżą zagadnienia związane z zarządzaniem budynkami mieszkalnymi i ich otoczeniem. Doświadczeni eksperci i praktycy omówią m.in. kwestie związane z obowiązkiem udostępnienia lokalu w związku z remontem lub przeglądem okresowym, przechowywaniem rzeczy w garażu i częściach wspólnotach w kontekście przepisów pożarowych, czy udzielaniem zgody na sprzedaż alkoholu i możliwością jej odwołania. Specjaliści opowiedzą także w jaki sposób postępować i jak przeciwdziałać zjawisku aut blokujących miejsca parkingowe i wjazdy do garażów podziemnych. Przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Ursynów podzielą się swoją perspektywą na temat współpracy lokalnego samorządu ze wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi, a także opowiedzą o swoich doświadczeniach w zakresie zarządzania. Odrębnym zagadnieniem będzie możliwość uzyskania informacji o dofinansowaniu ze środków zewnętrznych na inwestycje w zasobie mieszkaniowym, np. na wymianę nieefektywnych i nieekologicznych źródeł ciepła.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie.