Wydarzenie

null

Ursynowski Nordic Walking

Drukuj otwiera się w nowej karcie
28.06.2023 12:00 - 28.06.2023 16:45
U zbiegu ulic Kabackiej i Zaruby, Las Kabacki, Ursynów, Warszawa
Kilkunastu uczestników zajęć nordic walking pozuje z kijkami na ścieżce, w tle Las Kabacki

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia w ramach popularnego cyklu Ursynowski Nordic Walking. Marsze z kijkami po Lesie Kabackim będą się odbywać w środy (dwie grupy dla seniorów), soboty i niedziele.

Organizator zapewnia sprzęt (kije – po 20 par na grupę) dla uczestników zajęć w każdej grupie. Marsz leśnymi ścieżkami prowadzi wykwalifikowana i doświadczona oraz bardzo dobrze oceniana przez uczestników instruktorka. Chętnym przybliży szczegóły tej aktywności fizycznej oraz pomoże udoskonalić umiejętności i technikę.

Przed wybraniem grupy prosimy zwrócić uwagę na stopień intensywności oraz zaawansowania zajęć i szybsze lub wolniejsze tempo.

Jak się zapisać?

Do zajęć można dołączyć wysyłając wiadomość na adres e-mail: radom.marta@gmail.com lub bezpośrednio u instruktorki przed zajęciami – w przypadku wolnych miejsc na liście. Decyduje kolejność zgłoszeń. Przed rozpoczęciem udziału w Ursynowskim Nordic Walkingu konieczne jest zapoznanie się z regulaminem zajęć i jego akceptacja, a także podpisanie formularza zgłoszeniowego. Dokumenty te będą dostępne na miejscu.

Zbiórka na zajęcia odbywa się u zbiegu ulic Kabackiej i Zaruby.

Program realizowany jest z inicjatywy i ze środków finansowych Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Harmonogram zajęć

Zajęcia odbywać się będą od 28 stycznia do 17 grudnia 2023 r. (oprócz 9 kwietnia, czyli Niedzieli Wielkanocnej, 1 maja oraz 1 listopada):

  • środa, w godz. 12.00-13.30 - grupa szybsza dla seniorów (średnie tempo + średnia intensywność ćwiczeń),
  • środa, w godz. 13.45-15.15 - grupa wolniejsza dla seniorów (spokojne tempo + lekkie ćwiczenia i nauka techniki), 
  • sobota, w godz. 13.00-14.30 - marsz średnie tempo + ćwiczenia na zdrowy kręgosłup,
  • sobota, w godz. 14.45-16.15 - grupa dla początkujących (spokojny marsz + nauka techniki),
  • niedziela, w godz. 12.00-13.30 - marsz średnie tempo + ćwiczenia fitness, UWAGA – grupa niewskazana dla osób początkujących (zajęcia nie odbywają się od 1 lipca do 31 sierpnia),
  • niedziela, w godz. 13.45-15.15 - marsz średnie tempo bez ćwiczeń (zajęcia nie odbywają się od 1 lipca do 31 sierpnia).