null

Ursynowski Piknik Modelarski

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Urząd Dzielnicy Ursynów oraz Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów przygotowały na zakończenie wakacji kolejną edycję Ursynowskiego Pikniku Modelarskiego. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 4 września, w godz. 11.00 – 17.00 w budynku urzędu (sala 136) oraz na terenie przed urzędem, od strony al. KEN. Zapewniamy moc atrakcji. Udział w pikniku jest bezpłatny.

Warsztaty malowania figurek syrenki na 45-lecie Ursynowa

Uczestnicy warsztatów będą mogli pomalować specjalnie zaprojektowaną na tę imprezę figurkę warszawskiej syrenki z elementami rocznicowymi dzielnicy Ursynów. Do dyspozycji uczestników, będą farby, pędzle, przygotowane stanowiska malarskie oraz pomoc instruktorów. Po zakończeniu malowania uczestnicy otrzymają specjalne pudełko do transportu figurki.

Warsztaty budowy modeli samolotów z serii Disney Planes

Uczestnicy otrzymają plastikowe modele z serii Disney Planes - są to proste, plastikowe modele, do szybkiego złożenia i oznaczenia przy pomocy specjalnych naklejek. Przygotowane będą stanowiska modelarskie do budowy oraz pomoc instruktorów.

Symulator lotu myśliwcem X-wing z uniwersum Star Wars

Po krótki szkoleniu będzie można polatać maszynami z uniwersum Star Wars i zrealizować misje kosmiczne.

Symulatory lotów dronami i samolotami

 Po krótki szkoleniu będzie można polatać dronami lub samolotami z użyciem specjalnych aparatur do sterowania.

Symulator lotniczy

Przy pomocy symulatora będzie można odbyć lot plenerowy nad Warszawą, łącznie ze startem z lotniska Chopina.

Gry bitewne z uniwersum Star Wars

Będzie można zagrać na specjalnie przygotowanych planszach w grę figurową X-Wing. Instruktorzy, po krótkim szkoleniu, pomogą uczestnikom rozegrać partie szkoleniowe.

Tor do nauki jazdy zdalnie sterowanymi samochodami

Na przygotowanym torze, uczestnicy będą mogli, po krótkim szkoleniu, wypróbować swoich sił w prowadzeniu modeli zdalnie sterowanych samochodów.

Uwaga! Z uwagi na ograniczoną ilość modeli samolotów i figurek syrenki, w tych dwóch aktywnościach o udziale decyduje kolejność zgłoszeń na miejscu.