Wydarzenie

null

Ursynowskie Dyktando

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.11.2021 10:00 - 21.11.2021 14:00
Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji (UCSiR), Dereniowa 48, 02-776 Warszawa
Sala Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji na której widać uczestników dyktanda, którzy są w trakcie jego pisania.
Autor: UD Ursynów

21 listopada (niedziela) o godz. 10.00 rozpocznie się szesnaste Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Ze względu na trwająca pandemię, wydarzenie zostało przewidziane dla mniejszej liczby osób (152 uczestników), ale z transmisją, która da możliwość zadawania pytań w trakcie publicznej rozmowy o języku polskim.

Wydarzenie odbędzie się w sali sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji (UCSiR) przy ul. Dereniowej 48. 

W tym roku, mimo nadal nieopuszczającej nas pandemii, Urząd powraca do organizacji Dyktanda w zwyczajowej formule, czyli na sali – oczywiście w reżimie sanitarnym. Będzie ono dla zmniejszonej liczby osób (152 uczestników), ale z transmisją, która da możliwość zadawania pytań w trakcie publicznej rozmowy o języku polskim pomiędzy prof. Bralczykiem a doc. Majkowską nie tylko przez uczestników wydarzenia z sali, ale także internautów na specjalnie przygotowanym czacie.

Startujemy 21 listopada (niedziela) o godz. 10.00! 

Na wydarzenie obowiązują zapisy.

W Dyktandzie wyłonieni zostaną laureaci w trzech kategoriach: 

  • Open - uczestnicy Dyktanda, z wyłączeniem kategorii Ekspert 
  • Juniorzy - roczniki 2003 – 2009 
  • Ekspert - osoby, które zawodowo zajmują/zajmowały się ortografią języka polskiego (w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu) oraz wszyscy laureaci (za laureata uważa się zdobywcę 1, 2 lub 3 miejsca) dzielnicowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich Dyktand (z wyłączeniem laureatów Ursynowskich Dyktand w kat. Juniorzy i Młodziki). 

UWAGA! 

  • Oryginał Karty Rejestracyjnej musi być dostarczony Organizatorowi nie później niż w dniu Dyktanda. 
  • Wszyscy Uczestnicy Dyktanda zobowiązani są do respektowania reżimu sanitarnego, czyli obowiązujących tego dnia rządowych wytycznych dot. organizacji imprez w okresie pandemii COVID-19, w tym zakrywania ust i nosa oraz zachowania odpowiedniego dystansu; posiadanie środków ochrony będzie sprawdzane przy wejściu na teren wydarzenia; w przypadku ich braku organizator odmówi prawa wstępu na Dyktando.
  • W dniu Dyktanda, przed wejściem do sali, w której odbędzie się Dyktando, wszyscy Uczestnicy Dyktanda zobowiązani są do  wypełnienia Oświadczenia o stanie zdrowia uczestnika w dniu 21 listopada 2021 roku w trakcie trwania epidemii COVID-19, będącego Załącznikiem nr 2  do Regulaminu XVI Ursynowskiego Dyktanda im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Brak podpisanego oświadczenia jest równoznaczny z wykreśleniem przez Organizatora z listy uczestników.
  • Jeśli Uczestnik po wejściu na teren imprezy wykaże objawy chorobowe (kaszel, katar itp.), zostanie wyproszony z terenu imprezy.
  • Odpowiedzialność karna za niedostosowanie się do obowiązujących przepisów sanitarnych spoczywa na Uczestniku.

Około godziny 17.00 w dniu Dyktanda planujemy publikację na stronie prawidłowo napisanego tekstu tegorocznego dyktanda.

Plakat do wydarzenia pn. Ursynowskie Dyktando

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.