Wydarzenie

null

Ursynowskie Dyktando

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.11.2022 10:00 - 20.11.2022 13:00
Sala sportowa Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, Dereniowa 48, Ursynów, Warszawa

20 listopada (niedziela), o godz. 10.00 rozpocznie się siedemnaste Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Odbędzie się w sali sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Dereniowej 48. Tradycyjnie uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską. Liczba uczestników dyktanda jest ograniczona do 200 osób.

W oczekiwaniu na wyniki publiczność wysłucha wykładu na temat języka polskiego oraz zapozna się z zasadami pisowni trudnych słów użytych w dyktandzie.

W Dyktandzie wyłonieni zostaną laureaci w czterech kategoriach:

  • Open (uczestnicy dyktanda, z wyłączeniem kategorii Ekspert)

  • Juniorzy (roczniki 2003-2008)

  • Młodziki (roczniki 2009 i młodsi)

  • Ekspert - osoby, które zawodowo zajmują/zajmowały się ortografią języka polskiego (w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu) oraz wszyscy laureaci (za laureata uważa się zdobywcę 1, 2 lub 3 miejsca) dzielnicowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich dyktand (z wyłączeniem laureatów ursynowskich dyktand w kat. Juniorzy i Młodziki).

UWAGA!

  • Każdy uczestnik jest zobowiązany do wypełnienia Karty Rejestracyjnej (załącznik nr 1 do regulaminu). Oryginał karty musi być dostarczony organizatorowi nie później niż w dniu dyktanda. Brak podpisanej Karty Rejestracyjnej jest równoznaczny z niewpisaniem na listę uczestników.

  • W przypadku zmiany/pogorszenia się sytuacji epidemicznej w kraju, urząd zastrzega sobie prawo wprowadzenia obowiązku wypełnienia przez uczestników w dniu dyktanda, przed wejściem do sali, specjalnego oświadczenia.

Wydarzenie będzie transmitowane na dzielnicowym profilu na FB oraz na stronie internetowej.

Plakat do wydarzenia

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.