null

Trwają zapisy na Ursynowskie Dyktando

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sala Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji na której widać uczestników dyktanda, którzy są w trakcie jego pisania.
Ursynowskie Dyktando | Autor: UD Ursynów

20 listopada (niedziela), o godz. 10.00 w sali sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Dereniowej 48 odbędzie się siedemnaste Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Tradycyjnie uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską. W oczekiwaniu na wyniki publiczność wysłucha wykładu na temat języka polskiego oraz zapozna się z zasadami pisowni trudnych słów użytych w dyktandzie.

- To nasza ursynowska tradycja! Bardzo się cieszę, że będziemy mogli spotkać się na dyktandzie już po raz siedemnasty. Oczywiście będę obecny i zmierzę się z tekstem przygotowanym przez ekspertów. Powalczę o pierwsze miejsce, chociaż liczy się przede wszystkim atmosfera i dobra zabawa – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Zapisy do udziału w dyktandzie będą przyjmowane od 24 października do 16 listopada 2022 r., lub do wyczerpania limitu miejsc. O wpisie na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń wraz z kartą rejestracyjną. Wcześniejsze zgłoszenia nie będą przyjmowane. Liczba uczestników dyktanda jest ograniczona do 200 osób.

Zgłaszać się można na dwa sposoby:

  • e-mail na adres: dyktando@ursynow.pl

  • osobiście w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy al. KEN 61 (w dni powszednie w godz. 8.00-16.00).

W Dyktandzie wyłonieni zostaną laureaci w czterech kategoriach:

  • Open (uczestnicy dyktanda z wyłączeniem kategorii Ekspert)

  • Juniorzy (roczniki 2003-2008)

  • Młodziki (roczniki 2009 i młodsi)

  • Ekspert - osoby, które zawodowo zajmują/zajmowały się ortografią języka polskiego (w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu) oraz wszyscy laureaci (za laureata uważa się zdobywcę 1, 2 lub 3 miejsca) dzielnicowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich dyktand (z wyłączeniem laureatów ursynowskich dyktand w kat. Juniorzy i Młodziki).

UWAGA!

  • Każdy uczestnik jest zobowiązany do wypełnienia Karty Rejestracyjnej (załącznik nr 1 do regulaminu). Oryginał karty musi być dostarczony organizatorowi nie później niż w dniu dyktanda. Brak podpisanej Karty Rejestracyjnej jest równoznaczny z niewpisaniem na listę uczestników.

  • W przypadku zmiany/pogorszenia się sytuacji epidemicznej w kraju, urząd zastrzega sobie prawo wprowadzenia obowiązku wypełnienia przez uczestników w dniu dyktanda, przed wejściem do sali, specjalnego oświadczenia.

Wydarzenie będzie transmitowane na dzielnicowym profilu na FB oraz na stronie internetowej.