null

Ursynowskie obchody Święta Edukacji Narodowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
nagradzani nauczyciele, sala kilka osób stoi na podeście
Autor: UD Ursynów

Z okazji przypadającego 14 października Święta Edukacji Narodowej, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyła się dzisiaj oficjalna uroczystość z udziałem dyrektorów i nauczycieli ursynowskich placówek oświatowych oraz burmistrza Ursynowa, Roberta Kempy i zastępcy burmistrza, Klaudiusza Ostrowskiego. Wręczone zostały nagrody, odbył się także krótki koncert. Wszystkim nauczycielom życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i wytrwałości!

- Pierwszy raz po czasie pandemii spotykamy się w nowej rzeczywistości. Braki kadrowe, upokarzające wynagrodzenie, deprecjonowanie naszego zawodu, to wyzwania z jakimi będziemy musieli zmierzyć się w kolejnych latach. Cieszę się, że taki dzień jak dzisiaj pozwoli nam choć przez chwilę pocieszyć się pięknem tego zawodu, który wybraliśmy kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu i nadal chcemy go wykonywać – mówiła prowadząca uroczystość dyrektor Szkoły Podstawowej nr 323, Wioletta Krzyżanowska. - Bycie nauczycielem to szczególne wyzwanie i odpowiedzialność za losy przyszłych pokoleń lekarzy, prawników, przedsiębiorców, stolarzy, hydraulików, księgowych oraz prezydentów czy burmistrzów – przyznała.  

W tym roku aż 9 przedstawicieli ursynowskiego środowiska zostało uhonorowanych nagrodą Prezydenta m.st. Warszawy. Nagrody te zostaną wręczone 14 października podczas uroczystości na Zamku Królewskim. Nagrodę Burmistrza Ursynowa otrzymało w sumie 21 dyrektorów oraz 34 nauczycieli. Dzisiaj z rąk Roberta Kempy otrzymali gratulacje, dyplomy i małe upominki.

- My odpowiadamy za część infrastrukturalną, staramy się przygotować jak najlepsze warunki Waszej pracy. Ale to Wy wykonujecie najtrudniejszą pracę, przekazujecie młodym ludziom wiedzę o świecie i  dbacie o ich bezpieczeństwo. To wprost niewyobrażalne, że jesteście w stanie z takim zapałem nadal robić to co robicie, pomimo braku wsparcia na poziomie administracji rządowej. Chapeau bas – mówił Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

To było pierwsze stacjonarne spotkanie od 2019 roku. Na koniec wystąpili także Janusz Szrom i Marek Stefankiewicz z recitalem „Zaucha Song Book”.

 

nagradzani nauczyciele, sala kilka osób stoi na podeście
Zobacz galerię (5 zdjęć)
sala i wszyscy zaproszeni goście
sala i wszyscy zaproszeni goście
Wręczenie nagrody przez Burmistrza kobiecie
sala, na podeście powitanie gości przez Pana Burmistrza Roberta Kempę oraz Panią Dyrektor Wiolettę Krzyżanowską