null

Urzędowa zbiórka dla dzieci z Michałowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zbiórka dla uchodźców

Ursynowski ratusz organizuje zbiórkę dla uchodźców. W najbliższy weekend w trzech lokalizacjach na terenie dzielnicy zbierane będą ubrania i inne rzeczy, które trafią do gminy Michałowo na Podlasiu. Punkty zbiórki będą czynne w sobotę i niedzielę w godzinach od 12.00 do 18.00.

Wolontariusze, radni oraz pracownicy urzędu będą przyjmować tylko określone dary rzeczowe w budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) oraz dwóch Miejscach Aktywności Lokalnej – przy ul. Kajakowej 12b i ul. Kłobuckiej 14.
Z pomysłem udzielenia pomocy cudzoziemcom walczącym o życie na polsko-białoruskiej granicy wyszły Magdalena Wysokowska pracująca w Wydziale Kultury ursynowskiego ratusza, Marzena Zientara z Dzielnicowego Ośrodka Kultury oraz radna Olga Górna. Inicjatywę podchwycił zastępca burmistrza odpowiedzialny za pomoc społeczną.

- Nawet przez chwilę nie zastanawialiśmy się nad zaangażowaniem urzędu w realizację tego pomysłu. Od kilku tygodni słyszymy o głębokim kryzysie humanitarnym na wschodniej granicy naszego kraju. Doniesienia z obszaru objętego stanem wyjątkowym są przerażające. Udzielenie pomocy ludziom, którzy znaleźli się w skrajnie trudnej sytuacji jest naszym obowiązkiem – mówi wiceburmistrz Jakub Berent.

Inicjatorki sobotnio-niedzielnej akcji nawiązały kontakt z organizacjami pozarządowymi, których przedstawiciele są obecni w pasie przygranicznym oraz z władzami gminy Michałowo. Ich celem jest zorganizowanie zbiórki precyzyjnie odpowiadającej na bieżące potrzeby.

- Z kontaktów z gminą wynika, że potrzebne są bardzo konkretne rzeczy. Dostaliśmy z Michałowa listę ubrań, artykułów spożywczych, środków higieny i innych przedmiotów, które naprawdę przydadzą się tam na miejscu. Osoby, które zajmują się bezpośrednią pomocą uchodźcom prosiły o wsparcie w postaci dokładnie takiej, jaka wynika z przekazanej listy – tłumaczy dzielnicowa radna Olga Górna.

 Tylko naprawdę potrzebne rzeczy

Na liście oczekiwanych darów znajdują się: kurtki zimowe, dresy, ciepłe rękawiczki, zimowe buty (ubrania dla dzieci i dorosłych), mleko w proszku (Bebilon 1 i 2), butelki do mleka, kaszki dla dzieci, jednorazowe pieluchy, chusteczki nawilżające, krem na odparzenia (Sudocrem), orzechy i bakalie w zamkniętych opakowaniach, batony, czekolady, wafle ryżowe, ogrzewacze do rąk, koce termoizolacyjne i powerbanki. Organizatorzy weekendowej zbiórki proszą, aby wśród przekazywanych darów znajdowały się tylko te z listy, zaś ubrania były w dobrym lub bardzo dobrym stanie.

Dary od mieszkańców Ursynowa zostaną przetransportowane do gminy Michałowo w pierwszych dniach listopada. Zbiórka prowadzona będzie pod hasłem „Dla dzieci z Michałowa i ich rodziców. Zbiórka dla uchodźców”.
 

Plakat do akcji Zbiórki dla uchodźców. Szczegóły o zbiórce znajdują się w treści informacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plakat do akcji Zbiórki dla uchodźców. Szczegóły o zbiórce znajdują się w treści informacji.