Wydarzenie

Urzędowa zbiórka dla dzieci z Michałowa

31.10.2021 12:00 - 31.10.2021 18:00
Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, 02-777 Warszawa
Zbiórka dla uchodźców

Ursynowski ratusz organizuje zbiórkę dla uchodźców. W najbliższy weekend w trzech lokalizacjach na terenie dzielnicy zbierane będą ubrania i inne rzeczy, które trafią do gminy Michałowo na Podlasiu. Punkty zbiórki będą czynne w sobotę i niedzielę w godzinach od 12.00 do 18.00.

Wolontariusze, radni oraz pracownicy urzędu będą przyjmować tylko określone dary rzeczowe w następujących lokalizacjach:
- budynek Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61)
- Miejsce Aktywności Lokalnej (ul. Kajakowej 12b)
- Miejsce Aktywności Lokalnej (ul. Kłobuckiej 14).

Zbieramy tylko naprawdę potrzebne rzeczy:
kurtki zimowe, dresy, ciepłe rękawiczki, zimowe buty (ubrania dla dzieci i dorosłych), mleko w proszku (Bebilon 1 i 2), butelki do mleka, kaszki dla dzieci, jednorazowe pieluchy, chusteczki nawilżające, krem na odparzenia (Sudocrem), orzechy i bakalie w zamkniętych opakowaniach, batony, czekolady, wafle ryżowe, ogrzewacze do rąk, koce termoizolacyjne i powerbanki.

Organizatorzy weekendowej zbiórki proszą, aby wśród przekazywanych darów znajdowały się tylko te z listy, zaś ubrania były w dobrym lub bardzo dobrym stanie.

Dary od mieszkańców Ursynowa zostaną przetransportowane do gminy Michałowo w pierwszych dniach listopada. Zbiórka prowadzona będzie pod hasłem „Dla dzieci z Michałowa i ich rodziców. Zbiórka dla uchodźców”.

Z pomysłem udzielenia pomocy cudzoziemcom walczącym o życie na polsko-białoruskiej granicy wyszły Magdalena Wysokowska pracująca w Wydziale Kultury ursynowskiego ratusza, Marzena Zientara z Dzielnicowego Ośrodka Kultury oraz radna Olga Górna. Inicjatywę podchwycił zastępca burmistrza odpowiedzialny za pomoc społeczną.

Inicjatorki sobotnio-niedzielnej akcji nawiązały kontakt z organizacjami pozarządowymi, których przedstawiciele są obecni w pasie przygranicznym oraz z władzami gminy Michałowo. Ich celem jest zorganizowanie zbiórki precyzyjnie odpowiadającej na bieżące potrzeby.

Plakat do akcji Zbiórki dla uchodźców. Szczegóły o zbiórce znajdują się w treści informacji.

Sprawdź lokalizację na mapie