null

Usuwamy nielegalne kontenery na ubrania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kontynenty dwa, biały i czerwony stoją na trawie, w tle drzewa
Autor: UD Ursynów

​​​​​​​Urząd Dzielnicy Ursynów usunął 12 nielegalnie ustawionych kontenerów na ubrania, stojących w 9 lokalizacjach. Wszystkie zostały ustawione przez nieznane osoby na terenach miejskich, bez zezwolenia urzędu. Uporządkowaliśmy również teren w najbliższym sąsiedztwie usuniętych obiektów, które do usunięcia zostały zgłoszone przez mieszkańców.

Usunięte kontenery znajdowały się przy ulicach: Dereniowej 52, Żołny (2 szt.), Herbsta (przy rondzie Webera), Pod Lipą (skrzyżowanie z Lisi Jar), Moczydłowskiej (przy Ziemskiej), Jaworowej, Krasnowolskiej, Łagiewnickiej (3szt.) oraz Jagielskiej. Zawartość oraz śmieci, które zostały wokół sprzątnięte, zostaną zutylizowane.

- Bardzo zależy nam na tym, aby nie zaśmiecać naszej dzielnicy. Wszystkie te kontenery stały nielegalnie na chodnikach lub terenach zieleni i generowały zanieczyszczenie w najbliższym otoczeniu. Ich właściciele byli nieznani i nie dbali o to, co się w nich i wokół nich znajdowało. Oczyszczone miejsca przypominały wysypiska śmieci. Chcemy, aby takie sytuacje się nie powtarzały. Dlatego będziemy również w przyszłości usuwać nielegalne kontenery – mówi zastępca dzielnicy Ursynów, Bartosz Dominiak.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 10 tys. zł.