Wydarzenie

null

V Festiwal Komedii Stolica: Ogólnopolski Przegląd Kabaretów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.10.2022 17:00 - 22.10.2022 19:00
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek z logo DOK Ursynów.

Zanim w Polsce pojawił się Stand-up i improwizacje na scenie królował kabaret. Coraz trudniej na kulturalnej mapie naszego kraju można jednak odnaleźć miejsca gdzie prezentują się młode kabarety, a te wbrew opinii wielu, ciągle istnieją i działają. Jednym z ostatnich takich miejsc jest Festiwal Komedii STOLICA, podczas którego w tym roku będzie można zobaczyć na scenie przy ul. Kajakowej 12B, cztery takie grupy zabiegające o przychylność publiczności. Wstęp wolny z rezerwacją miejsc.

Zasadą Festiwalu Komedii STOLICA jest to, że na przegląd zapraszane są wyróżniające się w Polsce grupy kabaretowe, co gwarantuje wysoki poziom występów i dobrą zabawę. W tym roku do udziału w przeglądzie zaproszone zostały:

Kabaret PKS – to grupa kabaretowa składająca się z czterech mężczyzn pochodzących z Lublina i okolic. Wysportowani, młodzi i przystojni – to na pewno nie jest mowa o tym kabarecie. Kabaret na swoim koncie posiada wiele sukcesów. Mogą pochwalić się łącznie 36 punktami karnymi, rowerem, kanarkiem i samochodem.

Kabaret Wrzeszcz – nowopowstały trójmiejski kabaret składający się z czterech osób, w tym jednej babeczki. Każde z nich ma kilkuletnie doświadczenie na scenie w szeroko rozumianej komedii. Stworzyli autorski program kabaretowy, z którym debiutują na deskach scen polskich. Ich celem jest rozśmieszanie ludzi, a skecze opierają się na zauważaniu „dziwności” w zwykłym życiu. Dodatkowo wyróżniach ich to, że w każdym ze skeczy zostawiają sobie otwartą furtkę na improwizacje, co czyni z ich występów wybuchową mieszankę.

Kwiatkowski i Bank – kabaret powstał w 2018 roku i jest to zespół ludzi, którzy odwołują się do szlachetnej tradycji piosenki kabaretowej, okraszonej konferansjerką, ale pokazaną w nowoczesny, bardziej przystępny sposób. Maciej Kwiatkowski, założyciel tego tworu, zdobywał wraz ze swoim poprzednim projektem, „Kabaretem 7 minut Po”, laury na największych konkursach Kabaretowych: 1 miejsce Mulatka 2013, Grand Prix PAKA 2014, czy LWHiS 2015. Z obecną grupą był finalistą Niebywalencji – festiwalu im. Jeremiego Przybory. Wygrali także Festiwal Piosenki Kabaretowej OSPA 2018 w Ostrołęce. Kabaret Kwiatkowski i Bank jest też laureatem I nagrody na Festiwalu Komedii STOLICA, którą zdobył w 2020 roku.

Nibykabaret – niby jest ich trzech, a w Warszaiwe będzie dwóch. Niby są z Krakowa, a jednak z reszty Polski. Niby kabaret, a jednak nie tylko śmieszy, ale bawi i uczy. Co sądzą o nich, Ci co już niby ich widzieli: „Absolutne mistrzostwo świata. Rozwalili mi system, jak muzyka Neurotech.”

Tego dnia na finał zobaczymy również laureatki przeglądu sprzed roku czyli Kabaret Demakijaż z Torunia. Trzy piękne, inteligentne i spostrzegawcze kobiety, mistrzynie kobiecego poczucia humoru i zaskakujących skeczy to gwarancja wyśmienitej zabawy.

Przegląd poprowadzi Paweł Reszela. Początek planowany jest na godzinę 17.00. 

W ramach ustawy o dostępności, osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o kontakt pod nr. tel. 22 1255602 do 09.10.

Plakat do wydarzenia

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap