null

W najbliższą sobotę o 20:30 "Godzina dla Ziemi"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
morswinW sobotę, 28 marca, o godz. 20.30 odbędzie się, ósma już odbywająca się w Polsce, ogólnoświatowa akcja „Godzina dla Ziemi” . W tym czasie tysiące ludzi wyłącza światła na jedną symboliczną godzinę na znak troski o naszą planetę. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Ursynowa do udziału w tej akcji. Przy tej okazji zachęcamy do zmiany nawyków na bardziej przyjazne dla naszego globu. Warto bowiem gasić niepotrzebne światło, zmniejszyć zużycie wody, więcej korzystać z komunikacji miejskiej zamiast samochodu itp. Do udziału w akcji zachęcamy wszystkich mieszkańców, placówki oświatowe, społeczne i kulturalne organizacje oraz prywatne firmy. Wspólnie możemy dołączyć do grona setek tysięcy osób zaangażowanych w akcję. Na Ursynowie chęć udziału w tegorocznej akcji zadeklarowały już m.in. nasze placówki oświatowe:
 • Przedszkole nr 385 - o godz. 20.30 wyłączy oświetlenie wokół przedszkola.
 • Przedszkole nr 401 - przekazuje wychowankom i ich rodzicom dokładne informacje na temat akcji w formie plakatu oraz na stronie internetowej. Pracownicy przedszkola zadeklarowali przyłączenie się do akcji, a w przeddzień tj. 27.03. od godz. 10 do 11 nie będą korzystać z prądu w szatni i ciemnych pomieszczeniach, wyłączone zostaną radioodbiorniki i w miarę możliwości komputery, w tym czasie dzieci będą uczestniczyć w pogawędkach i eksperymentach na temat odnawialnych źródeł energii.
 • Przedszkole nr 395 weźmie udział poprzez wyłączenie światła w placówce w godzinach 20:30 do 21:30.
 • Przedszkole nr 267 jak co roku umieści plakat “Godzina dla Ziemi” i po wyjaśnieniu dzieciom o co chodzi, będzie zachęcać do gaszenia świateł w domach.
 • Przedszkole nr 366 jak co roku włącza się w akcję „Godzina dla Ziemi” poprzez propagowanie wśród rodziców i dzieci idei ochrony środowiska oraz zachęcanie do wyłączenia świateł i urządzeń elektrycznych w domach na jedną godzinę.
 • Szkoła Podstawowa nr 318 - nauczyciele przeprowadzą lekcje na ten temat, przygotują i rozwieszą plakaty w szkole zachęcające do włączenia się w akcję oraz umieszczą informację na stronie internetowej.
 • Szkoła Podstawowa nr 319 - działania dotyczące obchodów Godziny dla Ziemi są podejmowane na różnych przedmiotach, przyrodzie, plastyce, matematyce, a dzieci wykonują plakaty zachęcające do wzięcia udziału w akcji. Uczniowie klas młodszych przyłączyli się także do akcji poprzez wymyślanie sloganu -hasła akcji.
 • Szkoła Podstawowa nr 340 - uczniowie w sobotę 28 marca o godz. 20.30 zgaszą światła w swoich domach.
 • Szkoła Podstawowa nr 96 - odbywają się zajęcia poruszające temat oszczędzania energii, wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych. Uczniowie klas piątych realizują projekt "zielona energia". Przeprowadzi akcję informacyjną dla rodziców oraz zorganizowana zostanie wystawa prac uczniów promujących oszczędzanie energii w codziennym życiu.
 • Gimnazjum nr 93 - propaguje inicjatywę wyłączania światła na godzinę, a także uczy jakie korzyści niesie ona dla środowiska.
 • LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego w Warszawie w związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi 2015 podejmuje różnorakie długofalowe działania mające na celu popularyzację idei ochrony naszej planety (projekty, konkursy).
Więcej informacji o akcji w Warszawie na stronie: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/warszawa-aktywnie-w-czy-si-w-godzin-dla-ziemi 

godzina-ziemia