null

W wakacje rośnie zapotrzebowanie na krew!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Krwiobus stojący na przystanku przy Urzędzie, pogodna pogoda
Autor: UD Ursynów

Podczas letnich miesięcy rośnie zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Krwi nie da się wyprodukować, za to można się nią podzielić. Dlatego w sobotę, 29 lipca, w godz. 9.00 - 14.00 zapraszamy na kolejną zbiórkę krwi, organizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”. Zbiórka krwi odbędzie się w trybie stacjonarnym w sali 136 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61). Wszystkie ręce na pokład!

Obecnie brakuje szczególnie krwi grupy 0 Rh-, B Rh-, AB Rh-, A Rh+. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie czekał na wszystkich gotowych podarować najcenniejszy dar, jakim jest krew, na przystanku METRO IMIELIN 04 przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Podczas akcji krwiodawstwa odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czekają tysiące chorych. Oddając krew, ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Pokażmy i tym razem, że potrzebujący mogą na nas liczyć!

Kolejne terminy zbiórek: 26 sierpnia, 30 września, 28 października, 25 listopada.

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał w marcu 2017 roku. Liczy ponad 60 członków. Szczegóły dotyczące działalności klubu, dostępne są na stronie.