null

Warszawskie Kocykowanie przy Kopie Cwila

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie widać drzewo a pod nim siedzi kilkadziesiąt kobiet mężczyzn i dzieci na kocykach na trawie są skierowani w kierunku sceny, która znajduje się po prawej stronie w koło zielone drzewa
Warszawskie Kocykowanie przy Kopie Cwila

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami... Chcecie wiedzieć, co było dalej? Przenieście się wspólnie z nami do krainy baśni i przyrody w trakcie Warszawskiego Kocykowania. Widzimy się już 20 sierpnia, o godz. 12.00, w Parku im. R. Kozłowskiego!

Warszawskie Kocykowanie to cykl pikników dla najmłodszych mieszańców stolicy i ich opiekunów. W otoczeniu zieleni na kocach, pufach i leżakach będzie można m.in. obejrzeć przedstawienie czy wziąć udział w twórczych zabawach i warsztatach. Tegoroczne spotkania odbywają się w sześciu stołecznych parkach. Najbliższe na Ursynowie.

 • godz. 12.00 - Teatr Czarodziej "LEŚNA PRZYGODA"
  Scenariusz bajki napisany jest na podstawie opowieści Braci Grimm ”Jaś i Małgosia”. Brat i siostra razem ze swoim psem, wybrali się do lasu zbierać grzyby i jagody. Spotkali dziwny, żółty kamień. Okazało się, że w tym kamieniu ukryta jest czarownica. Zostali przez nią zaczarowani a ich pies zamieniony w żabę. Z pomocą przyszedł im Żabi Król, który odnalazł czarodziejską pałeczkę za pomocą której, odczarowali siebie i psa a czarownicę zaklęli z powrotem w kamień.

 • godz. 12.30 – 13.30 - Warsztat "EKO plecionki"
  Strefa kreatywnej zabawy dla twórczych uczestników. To właśnie tutaj doświadczony prowadzący zainspiruje i nauczy chętnych jak wykonuje się podstawowe plecionki z ekologicznych materiałów technicznych. Uczestnicy będą mogli tworzyć przestrzenne formy ozdobne ograniczone jedynie ich wyobraźnią.

 • godz. 13.45 – 14.45 - Warsztat „EKO torby”
  Warsztat będzie polegał na malowaniu toreb płóciennych. Zapewnimy ekologiczne farby oraz ekologiczne płótna użytkowe i zainspirujemy małych artystów, jak pięknie można spersonalizować swoją torbę. Uczestników ograniczać będzie tylko ich wyobraźnia.

 • godz. 14.00 - Akademia Rozwoju Artystycznego "Co w parku piszczy?"
  Spektakl interaktywny, podczas którego poznamy świat przyrody i język natury. Jak wyobraźnia wpływa na postrzeganie świata? Czy dzwięki Matki Ziemi mogą nas nauczyć wrażliwości? Tego dowiemy się, opowiadając na pytanie: Co w parku piszczy?

 • Godz. 15.00 - Spacer ekologiczny
  Prowadząca będzie opowiadać o różnorodnej florze i faunie parku. Poznamy znaczenie parku w mieście i odkryjemy dowody unikatowość takiego zieleńca. Spacer poruszy zagadnienia ekosystemu: gleba, owady, zwierzęta czy roślinność w parku.

Dodatkowo w czasie trwania wydarzenia dla najmłodszych uczestników dostępny będzie tor przeszkód "RUNMAGEDON KIDS".

Wydarzenie organizuje Urząd m.st. Warszawy.