Wydarzenie

null

Warsztaty literackie w „Alternatywach”: CREATIVE WRITING

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.03.2022 11:00 - 19.03.2022 14:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Zapraszamy do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” na warsztaty literackie prowadzone przez doświadczone reportażystki i autorki. Zajęcia rozpoczną się w styczniu i będą odbywać się w trzech grupach: Creative writing, Non-fiction i Herstory.

CREATIVE WRITING

Storytelling to nauka tworzenia narracji, które możemy zaadaptować w literaturze, sztuce, każdej kreatywnej pracy i wreszcie w życiu codziennym. Podczas warsztatów nauczymy się wykorzystywać znane techniki w naszych próbach literackich. Poznamy zasady i sytuacje, w których powinniśmy je łamać. Będziemy dużo pisać i dużo opowiadać.
W trakcie warsztatów poznamy podstawową strukturę opowieści w oparciu o literaturę i sztukę filmową. Nauczymy się budować wiarygodne postaci, planować akcje, tworzyć realistyczne dialogi i opisy. Poznamy podstawy redakcji, różne formy literackie oraz inne formy narracyjne. Nauczymy się wykorzystywać w naszych krótkich dziełach literackich inspirację z muzyki, filmu czy improwizacji teatralnej. Ponadto, spotkamy się z Piotrem Siemionem, Marcinem, Magdaleną Działoszyńską-Kosow oraz Michałem Nalewskim.

Prowadząca:
Małgorzata Sidz – japonistka, filmoznawczyni, absolwentka studiów o Azji Wschodniej. Autorka książki reportażowej „Kocie Chrzciny. Lato i zima w Finlandii” (2020), powieści „Pół roku na Saturnie” (2021) oraz współautorka książki „Śmierć warta zachodu. Co nam po bohaterach?” (2020). Publikowała między innymi w „Duży Formacie”, „Wolnej Sobocie”, magazynach „Pismo” i „Playboy” oraz portalu wp.pl.

Warsztaty odbywają się w soboty w godzinach 11:00-14:30.
Daty kolejnych spotkań: 8.01, 22.01, 19.02, 26.02, 5.03. 19.03.
Cena: 720 złotych za cały cykl warsztatów.

Zapisy

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.