Wydarzenie

null

Warsztaty literackie w „Alternatywach”: HERSTORY

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.03.2022 11:00 - 26.03.2022 14:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Zapraszamy do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” na warsztaty literackie prowadzone przez doświadczone reportażystki i autorki. Zajęcia rozpoczną się w styczniu i będą odbywać się w trzech grupach: Creative writing, Non-fiction i Herstory.

HERSTORY

Herstory to cykl zajęć teoretycznych i praktycznych, podczas których kursantki i kursanci zapoznają się z najciekawszą literaturą herstoryczną, będą uczestniczyć w wielu spotkaniach autorskich i panelach dyskusyjnych (między innymi z założycielkami KOSMOSU, festiwalu Her Docs, Karoliną Sulej i innymi pisarkami). Uczestnicy warsztatów otrzymają odpowiednie przygotowanie do publikacji własnych tekstów na łamach czasopism i magazynów, a także wiele tekstów i innych materiałów. Głównym celem zajęć jest stworzenie – przy wsparciu prowadzącej – tekstu, który docelowo mógłby zostać opublikowany w wybranych mediach.

Prowadząca:
Aleksandra Pakieła – polonistka, dziennikarka, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i promotorka literatury w wydawnictwie. Recenzuje literaturę współczesną, publikuje reportaże („Duży Format”, „Krytyka Polityczna”). Rozpoczyna cykl artykułów o ciałopozytywności dziewczynek w magazynie „Kosmos dla dorosłych”.

Zapisy.

Na warsztaty można zapisać się także w recepcji „Alternatyw”.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.