Wydarzenie

null

Warsztaty w UrsynLab - Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sztuczna inteligencja zmienia nasz świat?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.11.2023 16:00 - 23.11.2023 17:30
UrsynLab, al. KEN 60, 02-777 Warszawa
Autor: UD Ursynów

"Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sztuczna inteligencja zmienia nasz świat? Jak dokładnie działa i jakie ma zastosowania w różnych dziedzinach?" Zapraszamy na warsztaty z Fundacją IT Girls, prowadzone przez Dominikę Bucholc. Warsztaty są przeznaczone dla uczniów szkół średnich. Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Zapisy na warsztaty.

Opis warsztatów:

Czy AI to tylko tworzenie grafiki i opisów? Przyjrzymy się sztucznej inteligencji, analizując rzeczywiste przypadki jej codziennych zastosowań. Sprawdzimy jak właściwie wykorzystać AI w praktyce i jakie narzędzia to umożliwiają.


Prowadząca warsztaty:

Dominika Bucholc - Konsultantka, project managerka i marketerka. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze strategii oraz digital marketingu, które zdobywała współpracując z wieloma wiodącymi markami na całym świecie. Jako entuzjastka technologii naukowo zajmuje się badaniem sztucznej inteligencji oraz ekonomią behawioralną. Aktualnie łączy biznes i technologie, prowadząc firmę zajmującą się doradztwem i szkoleniami w zakresie AI i strategii.

Fundacja IT Girls to organizacja która wspiera, zrzesza i edukuje dzieci, młodzież oraz kobiety zainteresowane pracą w zawodach technologicznych, w szczególności informatycznych. Założycielkami są dwie siostry - Adrianna i Wioletta Klimczak. Obie skończyły Informatykę na Politechnice Warszawskiej oraz aktywnie pracują w zawodzie. Podczas studiów dostrzegły jak niewiele kobiet pracuje i studiuje na kierunkach związanych z nowymi technologiami. Ich zdaniem jedyną szansą na poprawę tych statystyk jest zaczęcie pracy z dziećmi już od najmłodszych lat. Tak by były one wychowywane w przekonaniu, że żaden zawód nie ma płci i że mogą one zostać kim tylko sobie wymarzą. Mając to na względzie, fundacja kieruje swoje działania głównie do dzieci i młodzieży chcąc pomóc im w rozwinięciu skrzydeł. Co ważne, w swych działaniach nie wykluczają chłopców. Są oni zawsze mile widziani na warsztatach fundacji.

Plakat do wydarzenia.