Wydarzenie

null

Wernisaż wystawy „Widoki”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.12.2023 18:30 - 12.12.2023 19:30
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek z logo DOK Ursynów.

W obecnej wystawie zawarte zostało zamiłowanie autorki do przyrody i pejzaży, które przelała na 23 prace wykonane w technice akwareli oraz kolorowego tuszu. Każda kompozycja płaszczyzny jest niezwykle celowa, naturalnie sugestywna, co świadczy o umiejętności wnikliwej obserwacji otaczającego świata natury.

W pracach widać fascynację artystki barwami powołanymi przez światło do życia. Widoki w prostych formach opartych na kole, kresce i plamach porywają nas do swobodnego interpretowania otaczającego świata.

Katarzyna Ciepielak ukończyła Europejską Akademię Sztuk na wydziale grafiki pod kierunkiem prof. Juliana Pałki i studia podyplomowe na wydziale pedagogiki warszawskiej Akademii Sztuki Pięknych. Jej prace pojawiły się na kilku międzynarodowych wystawach, m.in. Pejzaż polski i Obraz 2000 organizowanych w Japonii, gdzie ich odbiór spotkał się z dużym zainteresowaniem. W Polsce prace były prezentowane na wystawach w Starej Kordegardzie w Łazienkach Królewskich oraz Natolińskim Ośrodku Kultury.

W ramach ustawy o dostępności, osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o kontakt pod nr. tel. 22 1255602 do 06.12.2023 r. lub poprzez e-mail: biuro@dokursynow.pl

Wstęp wolny.

Plakat do wydarzenia.