Wirtualna gra terenowa po Ursynowie na Noc Muzeów

W sobotę, 15 maja, odbędzie się Noc Muzeów, także na Ursynowie. Z nami spędzą Państwo ten wieczór bezpiecznie i naprawdę ciekawie! Zapraszamy m.in. na wirtualną interaktywną grę terenową po Ursynowie. Będzie można wyjść z domu, sprawdzić swoją wiedzę i spostrzegawczość, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o naszej dzielnicy. Start gry o godz. 19.00 na naszej stronie internetowej oraz na profilu na Facebooku.

Interaktywna gra terenowa
To gwarantowana dobra zabawa. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę o dzielnicy, zobaczyć wiele w tej chwili niedostępnych miejsc – obejrzeć filmiki, zdjęcia, posłuchać muzyki – poznać dzielnicowe ciekawostki i tajemnice. Grę przygotowała dla Państwa znana przewodniczka miejska – Hanka Warszawianka, z którą nigdy nie jest nudno.

W grze będzie można uczestniczyć za pomocą komputera i smartfona.

W naszym e-booku poszczególne ikonki oznaczają – kliknij i przejdź do:

na żółtym tle widać dłoń, która naciska punkt - mapy lub dodatkowej strony www,

na różowym tle widać czarne słuchawki na uszy - nagrania,

na różowym tle widoczna jest różowa strzałka w czarnym polu - materiału video.

UWAGA!

• w komputerze wszystko otwiera się w nowym oknie po naciśnięciu prawym przyciskiem myszki i zaznaczeniu opcji – otwórz w nowym oknie
  • w smartfonach, w przypadku gdy po naciśnięciu ikony odtwarzania filmu umieszczonego w ebooku nie będzie on aktywny, należy kliknąć  na ikonkę niebieskiego pisaka w białym kółku (pojawia się w prawym dolnym rogu ekranu) i uruchomić jeden z sugerowanych przez system programów

Widoczna jest okładka wirtualnej gry terenowej, na której czerwona strzałka wskazuje ikonkę niebieskiego pisaka w białym kółku (pojawia się w prawym dolnym rogu ekranu)

Życzymy wszystkim doskonałej zabawy!

Gra dostępna będzie 15 maja (sobota), od godz. 19.00, po kliknięciu w obrazek poniżej

widoczne są trzy pola - na górze widać trzy różne miejsca na Ursynowie, po środku napis na różowym tle Noc Muzeów na Ursynowie 2021, w dolnej części na zdjęciu kościoła - napis GRA TERENOWA

Inne atrakcje
W godz. 19.00-23.00 każdy mieszkaniec (oczywiście pod opieką pracownika urzędu) będzie mógł zwiedzić gabinet Burmistrza Dzielnicy Ursynów, Roberta Kempy i zrobić sobie zdjęcie w jego fotelu.

Od godz. 18.00 do 21.00 przed urzędem, od strony al. KEN, będzie można obejrzeć bicie monety okolicznościowej i… dostać ją na pamiątkę.

W tym samym miejscu obejrzą Państwo także wystawę plenerową  Niemcewicz – nasz patron, nasz sąsiad (jest to jedno z kilku majowych przedsięwzięć przygotowanych przez Ursynotekę).

Wszystkie atrakcje są bezpłatne i bez zapisów. Obowiązywać będzie reżim sanitarny – maseczki oraz dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku urzędu.

Na niebieskim tle widać zarys budynków, żółty księżyc, datę 15 maja 2021, młodą kobietę z latarką i napis Noc Muzeów na Ursynowie. Po środku podane są godziny 18.00-23.00, miejsce przedsięwzięcia Urząd Dzielnicy Ursynów oraz atrakcje Wirtualna gra terenowa o Ursynowie dla każdego od godz. 19.00, zwiedzanie gabinetu Burmistrza w godz. 19.00-23.00, bicie monety okolicznościowej 18.00-21.00 oraz wystawa poświęcona J.U. Niemcewiczowi. Jest tez informacja , że wszystkie atrakcje są bezpłatne i że obowiązuje reżim sanitarny.