Wydarzenie

null

Wolna Grupa Bukowina - koncert

Drukuj otwiera się w nowej karcie
16.09.2023 19:00 - 16.09.2023 20:30
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek.

Zapraszamy na koncert legendarnego zespołu, którego piosenki od wielu lat są znane i śpiewane nie tylko przez fanów nurtu krainy łagodności, 16 września na godzinę 19.00.

Zespół muzyczny z nurtu folk rocka i poezji śpiewanej, należący do przedstawicieli piosenki studenckiej i turystycznej. Powstał w 1970 roku w Busku-Zdroju z inicjatywy Wojtka Bellona (właśc. Wojciecha Belona), ówczesnego maturzysty z tamtejszego LO, późniejszego studenta filozofii UJ.

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to: Grażyna Kulawik (śpiew), Wojciech Jarociński (śpiew, gitara), Wacław Juszczyszyn (śpiew, gitara), Marek Zarankiewicz (instrumenty perkusyjne), Krzysztof Żesławski (gitara basowa).

Wolna Grupa Bukowina z powodzeniem koncertuje od ponad pół wieku, zdobywając nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Na rodzimej scenie muzycznej stała się zjawiskiem trwałym i znaczącym. Jej piosenki, jak „Majster Bieda”, „Bukowina”, „Pejzaże harasymowiczowskie”, „Ballada o Cześku”, „Pieśń łagodnych” czy „Maestro bezdomny” to niezaprzeczalnie klasyka polskiej sceny muzycznej.

W Busku-Zdroju pod koniec maja odbywa się corocznie Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Bellona „Niechaj zabrzmi Bukowina”. Można tam też przysiąść na ławeczce obok Bellona z brązu – pomniku dłuta Jacka Kucaby.

Bilety (30 zł) dostępne w sekretariacie DOK Ursynów oraz online.

Plakat do wydarzenia.