Wolny Uniwersytet Ursynowa – czas start!

na pierwszym planie pięć indeksów na stole na jednym z nich leży pięć długopisów w kolorze niebieskim
Autor: UD Ursynów

Po pandemicznej przerwie powraca Wolny Uniwersytet Ursynowa. W roku akademickim 2023/2024 organizatorem WUU jest Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza, a współorganizatorem Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, w siedzibie którego będą odbywał się wykłady i spotkania. Zapisy już ruszyły.

Uroczysta inauguracja Wolnego Uniwersytetu Ursynowa odbyła się w piątek, 6 października, w ramach Tygodnia Seniora na Ursynowie. Wydarzenie uświetnił wykład psycholog Mai Pisarek oraz spektakl komiczny Ireneusza Krosnego.

- Udało się i po przerwie powraca Wolny Uniwersytet Ursynowa. Cieszył się zawsze ogromnym zainteresowaniem i mam nadzieję, że to się nie zmieni. Jestem przekonany, że to będzie wspaniała i inspirująca kulturalno-edukacyjna podróż – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski.

Jak zostać słuchaczem WUU? Trzeba  zapoznać się i zaakceptować regulamin WUU, a następnie wypełnić deklarację udziału w zajęciach. Liczba miejsc jest ograniczona – przygotowaliśmy 300 indeksów. Regulamin i deklaracja dostępna jest we wszystkich placówkach bibliotecznych Ursynoteki, w godzinach funkcjonowania bibliotek. Wykaz placówek poniżej.

- Przygotowujemy warsztaty, koncerty i spektakle. Zakładamy, że wspólne w nich uczestnictwo będzie nie tylko intelektualną przygodą, ale przyczyni się także do budowania więzi i integrowania osób w różnym wieku, a także tworzenia otoczenia, w którym wspólnie będziemy mogli rozwijać się, sięgać dalej i wyżej w pojmowaniu otaczającego świata – dodaje Mirosław Pawłowski, dyrektor Ursynoteki.

Semestr I rozpocznie się 26 listopada 2023 r. Zakończenie semestru II odbędzie się 9 czerwca 2024 r.

Terminy zjazdów: 26 listopada, 17 grudnia, 14 stycznia, 25 lutego, 10 marca, 21 kwietnia, 12 maja, 9 czerwca.

• Placówki Ursynoteki – Biblioteki Publicznej im. Juliana Ursyna Niemcewicza:
  • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 7, ul. Wasilkowskiego 7
  • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 9, ul. Barwna 8
  • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 11, ul. Fanfarowa 19
  • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 37, ul. Kłobucka 14
  • Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 60, ul. Na Uboczu 2
  • Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wypożyczalni nr 112, ul. Nugat 4
  • Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wypożyczalni nr 139, al. KEN 21
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 34, ul. 6-go Sierpnia 23
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 45, ul. ZWM 5
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 109, ul. Koński Jar 10
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 112, ul. Nugat 4