null

Wsparcie akcji „Różowa skrzyneczka” przez Lidl Polska

Drukuj otwiera się w nowej karcie
różowa skrzyneczka zawieszona na ścianie

Urząd Dzielnicy Ursynów wraz z placówkami oświatowymi oraz jednostkami współpracującymi, we wrześniu ubiegłego roku włączył się do akcji przeciwdziałania „ubóstwu menstruacyjnemu” poprzez zamontowanie tzw. Różowych skrzyneczek zaopatrzonych w środki higieniczne. Odebraliśmy właśnie przekazane przez Lidl Polska ponad 2200 opakowań podpasek. To pozwoli na dalsze rozwijanie projektu w 2022 roku.

Na terenie dzielnicy zamontowanych zostało 147 skrzyneczek, w tym 97 w placówkach oświatowych. Urząd stara się na bieżąco zabezpieczyć potrzebne artykuły higieniczne, ale widząc skalę zapotrzebowania, chciałby zaangażować w akcję potencjalnych darczyńców. 

Pierwszą firmą, która zdecydowała się pomóc jest Lidl Polska. W poniedziałek, 21 lutego do urzędu   trafiło ponad 2200 opakowań podpasek. Udzielona pomoc jest krokiem do poprawy komfortu dziewcząt, dotkniętych problemem ubóstwa menstruacyjnego. 

Na początku marca urząd planuje przekazać do placówek oświatowych środki higieny osobistej, w tym również tampony, otrzymane od anonimowego darczyńcy. 
 

pudełko i paleta ze środkami higienicznymi stoi na przyczepie samochodu.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
paleta ze środkami higienicznymi, stoi na przyczepie samochodu
podpaski w pudełku, pudełko stoi na samochodzie