null

Wszechnica Dyplomatyczna

Drukuj otwiera się w nowej karcie

wszechnica_B1_spady_0mm_300dpi

Wszechnica Dyplomatyczna na Ursynowie jest nowym projektem realizowanym we współpracy Urzędu Dzielnicy Ursynów z Akademią Finansów i Biznesu Vistula oraz Klubem Ambasadora działającym przy tej uczelni.

Z pomysłem zorganizowania Wszechnicy Dyplomatycznej wystąpił Klub Ambasadora działający przy znajdującej się na Ursynowie Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Propozycja ta spotkała się z pozytywną reakcją ze strony burmistrza Ursynowa Piotra Guziała. – Jestem synem dyplomaty i wiem, że w dzisiejszych czasach znajomość spraw dziejących się nie tylko na naszym podwórku, ale również na drugim krańcu globu pozwala lepiej rozumieć procesy polityczne i społeczne, które przecież mają wpływ na życie jednostki. Stąd tez postanowiłem zorganizować dla mieszkańców Ursynowa cykl spotkań z wybitnymi polskimi dyplomatami. Raz w miesiącu w ursynowskim Ratuszu będziemy rozmawiać na wybrany temat z zakresu polityki międzynarodowej. Tematami spotkań będą najbardziej gorące we współczesnym świecie problemy i wyzwania związane z polityką międzynarodową – mówi burmistrz Ursynowa.

Żyjemy w czasach powszechnej globalizacji i rosnącej zależności wszystkich od wszystkich. Międzynarodowa wymiana handlowa, naukowa, kulturalna, sportowa, turystyczna itd. dotyczy właściwie większości obywateli w poszczególnych krajach na całym świecie. Klasyczna dyplomacja przestaje być sztuką tajemną dla wybranych i przekształca się w dyplomację publiczną. To co się dzieje na świecie i u sąsiadów dotyka bezpośrednio lub pośrednio każdego z nas – dodaje przewodniczący Klubu Ambasadora Ryszard Fijałkowski, doświadczony polski dyplomata, m.in. były ambasador RP we Francji i były Dyrektor Generalny Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Prelekcja I
Prelekcja II
Prelekcja III
Prelekcja IV
Prelekcja V
Prelekcja VI
Prelekcja VII
Prelekcja VIII
Prelekcja IX