null

Wyjątkowy „Dzień patrona Warszawy”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W niedzielę (26 września) odbył się Dzień Patrona Warszawy. Jak co roku wydarzenie zorganizowane w Parku Przy Bażantarni zgromadziło wielu mieszkańców Ursynowa, ale nie tylko. W uroczystości wzięli udział tradycyjnie przedstawiciele warszawskiego samorządu.

W kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa odbyła się uroczysta msza św. w intencji m.st. Warszawy, jego władz oraz mieszkańców. W trakcie mszy niezwykłą oprawę artystyczną zapewnił Chór Collegium Musicum UW, pod dyr. Andrzeja Borzyma.

Tradycyjnie już, uzupełnieniem oficjalnych obchodów była część artystyczna wydarzenia oraz Targ Regionalny, na którym oferowane były wyroby rękodzielnicze oraz zdrowa żywność. Na licznych straganach czekały barwne wyrobu z drewna, piękne zwierzęta z kolorowej włóczki czy niepowtarzalna ręcznie malowana ceramika. Młodsi mogli wybrać coś z regionalnych ozdób i wisiorków, a na chcących wzmocnić odporność czekał nawet punkt sprzedający czosnek.

W trakcie Targu Regionalnego do tańca przygrywały dwie kapele: „Nicponie” oraz „Tęgie Chłopy”.  Tańczący do melodii mieszkańcy wyśmienicie bawili się na przygotowanym parkiecie.

Podczas wydarzenia zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski wręczył dyplomy i podziękował autorom zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego 2022. Przyłączamy się do gratulacji!

Organizatorem uroczystości byli: Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy i Parafia pw. bł. Władysława z Gielniowa.

Na kolejny „Dzień patrona Warszawy” zapraszamy za rok.

Na pierwszym planie zdjęcia znajduje się czterech mężczyzn, którzy tworzą zespół Nicponie. Muzycy mają ze sobą instrumenty: kontrabas, akordeon, mandolinę. Przed muzykami znajduje się spiker zapowiadający koncert. W tle zdęcia znajduje się duży baner z graficznym motywem przewodnim wydarzenia Dzień Patrona Warszawy, czyli czerwonym ptaszkiem i folfowymi kwiatami. U góry na banerze znajduje się logo Urzędu Dzielnicy Ursynów, Zakochaj się w Warszawie na Ursynowie oraz Kościoła bł. Władysława z Gielniowa.
Zobacz galerię (10 zdjęć)
Na scenie znajduje się 9 autorów zwycięskich pomysłów z budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Po lewej stronie stoi zastępca burmistrza, który wcześniej wręczył im listy gratulacyjne
Na pierwszym planie zdjęcia znajduje się pan Klaudiusz Ostrowski zastępca Burmistrza Ursynowa, który wręcza nagrodę zwycięzcy projektu do Budżetu Obywatelskiego. Na drugim planie zdjęcia znajdują się pozostali laureaci. Zdjęcie zostało wykonane na scenie.
Na zdjęciu widoczny jest parkiet do tańczenia, na którym są tańczące pary. W tle widać siedzących na krzesłach ludzi, namioty ze straganami, oraz kościół.
Zdjęcie jest wykonane ze sceny na której stoją muzycy w stronę widowni i tańczących par. Na pierwszym planie widocznych jest dwóch muzyków z instrumentami dętymi (tubami).
Na zdjęciu znajdują się kolorowe figurki wykonane z drewna przedstawiające: kogutki, listki, kotki, biedronki i inne.
Na zdjęciu znajdują się kolorowe drewniane rzeźby przedstawiające Świętą Rodzinę, Aniołki, kotki.
Na zdjęciu znajduje się mężczyzna w lnianej koszuli sprzedający wędlinę z dziczyzny. Mężczyzna ma brązowe włosy i okulary. W ręku trzyma reklamówkę.
Na zdjęciu znajdują się czterej mężczyźni wchodzący w skład zespołu Tęgie Chlopy. Mężczyźni grają na instrumentach: klarnet, trąbka, akordeon i tuba.
Na zdjęciu znajduje się grupa ludzi w różnym wieku tańcząca przy muzyce na żywo. Zdjęcie jest wykonane w plenerze. Taniec odbywa się na tzw. dechach.