null

Wyniki głosowania na projekty z Budżetu Obywatelskiego 2023

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie grupa mężczyzn i kobiet pozują do zdjęcia, stoją na scenie w pomieszczeniu, wszyscy uśmiechnięci.
Wyniki głosowania na projekty z BO 2023

16 pomysłów mieszkańców Urząd Dzielnicy Ursynów zrealizuje w przyszłym roku. Wartość zwycięskich projektów z budżetu obywatelskiego na Ursynowie to ponad 6 mln zł. W głosowaniu udział wzięło 6 286 osób, z czego 53 papierowo i 6 233 elektronicznie.

W czasie uroczystej gali ogłoszenia wyników głosowania w Pałacu Kultury i Nauki poznaliśmy listę zwycięskich projektów. Spośród 64 ursynowskich propozycji poddanych pod głosowanie mieszkańców zwyciężyło 16 dzielnicowych, a także 22 z 138 projektów miejskich.

Największe poparcie spośród projektów dzielnicowych uzyskał projekt Spójna sieć dróg rowerowych na Ursynowie, na który zagłosowało 3 369 osób. Wśród projektów ogólnomiejskich zwyciężył projekt 2050 drzew dla Warszawy, który uzyskał 27 805 głosów.

- Serdecznie gratuluję autorom zwycięskich pomysłów. Dziękuję za zaangażowanie i chęć działania na rzecz Ursynowa. Dziękuję także pomysłodawcom, którym w tym roku nie udało się wygrać i zachęcam do ponownego złożenia pomysłów już w grudniu. Doceniam każdy głos ursynowian oddany na projekty. W ten sposób to mieszkańcy zdecydowali, na jaki cel wydamy ponad 6 mln zł z ursynowskiego budżetu. Zwycięskie pomysły zrealizujemy w przyszłym roku – mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. 

Wartość wszystkich 16 ursynowskich pomysłowych wybranych do realizacji to 6 066 465 zł.

Ze zwycięskimi projektami można się zapoznać na stronie bo.um.warszawa.pl