Wydarzenie

null

Wystawa „200 lat Ursynowa, 45 lat osiedla Ursynów”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.12.2022 16:00 - 03.12.2022 19:00
UCK Alternatywy, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

Zapraszamy na wernisaż wystawy „200 lat Ursynowa, 45 lat osiedla Ursynów” oraz wydarzenia towarzyszące. Wstęp wolny.

Rozpoczęcie o godz. 16.00 rodzinnymi warsztatami plastycznymi „Makieta ursynowskiej wsi”, na które zapraszamy dzieci (w wieku 7-9 lat) wraz z opiekunami. Zajęcia poprowadzi Zuzanna Krzysztofik. Bezpłatne wejściówki są dostępne w naszej recepcji (jedna wejściówka dla dziecka i opiekuna) oraz online: https://bilety.io/XVJE9

 

O godzinie 17.15 po wystawie „200 lat Ursynowa, 45 lat osiedla Ursynów” oprowadzą zainteresowanych Małgorzata Jaszczołt i Julia Włodarczyk. Wstęp wolny.

 

O 18.00 zapraszamy na wykład Małgorzaty Jaszczołt i prezentację zdjęć „Spacer po ursynowskich wsiach”. Wstęp wolny.

 

Goszcząca u nas wystawa „200 lat Ursynowa, 45 lat osiedla Ursynów”, oparta na materiałach z prowadzonych od 2011 roku etnograficznych badań terenowych, opowiada o historii wsi ursynowskich, których zręby zachowały się na terenie powstałego w latach 70. XX w. osiedla. To prezentacja dziedzictwa historycznego i etnograficznego Ursynowa – tego, które znamy z literatury i tego, które jest jeszcze zachowane w pamięci ludzi oraz w ich pamiątkach rodzinnych. Ciągle istnieją tu stare domy, pola uprawne, dzikie sady i szklarnie, gdzie gospodarują potomkowie tych, którzy mieszkali tu od wieków... Wystarczy wyjść poza bloki i skierować się tam, gdzie ciągle dzieje się żywa i wyjątkowa historia tej ziemi.

 

Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie” i Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Plakat do wydarzenia

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.