Wydarzenie

null

Wystawa malarstwa Maszy Wysockiej – Kapustiny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.09.2021 18:00 - 10.09.2021 19:00
Dom Kultury Stokłosy, Lachmana 5
Na pierwszym planie biały napis Inauguracja Roku Kulturalnego na fioletowo, niebiesko, amarantowym tle.

W ramach tegorocznej Inauguracji Roku Kulturalnego (IRK), zapraszamy na wystawę malarstwa Maszy Wysockiej – Kapustiny pn."I tak dobrze, i tak dobrze", 10 września (piątek), o godz. 18.00, w Domu Kultury Stokłosy (ul. Lachman 5).

Wystawa została zatytułowana "I tak dobrze, i tak dobrze". W Galerii U będzie można zobaczyć przede wszystkim malarstwo sztalugowe oraz grafiki. Malarstwo Maszy Wysockiej – Kapustiny charakteryzuje się głębią barw i kontrowersyjną nonszalancją w podejściu do formy. Wizualny wydźwięk jej obrazów jest przesycony nostalgią i niepokojem. Jej obrazy przedstawiają nie tylko konkretne tematy opisane tytułem, ale przede wszystkim snują emocjonalną i osobistą opowieści, której możemy być świadkami. 

Autorka (ur. w 1980 roku w Krasnodarze), pochodzi z rodziny artystycznej. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Sztuka Użytkowa. Miała wiele wystaw indywidualnych i brała udział w wystawach zbiorowych. Maluje w różnych technikach, wykonuje płaskorzeźby w korze, obrazki z kolorowego szkła wypalane na ceramice, marionetki oraz biżuterię.
Wystawa jej prac będzie można oglądać di 16.10.2021 roku.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.