Wydarzenie

null

XVIII Ursynowskie Dyktando

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.11.2023 10:00 - 26.11.2023 13:00
Sala Sportowa UCSiR, Dereniowa 48, 02-776 Warszawa
Na piwerwszym planie duża sala na sali sierdzący ludzie kobiety i mężczyźni na krzesłach i piszący , wszystko rozstawione w rządach i odstępach

26 listopada (niedziela), o godz. 10.00 rozpocznie się osiemnaste Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. Odbędzie się w sali sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Dereniowej 48. Tradycyjnie uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską. Liczba uczestników jest ograniczona.

Zapisy na dyktando ruszają 6 listopada i potrwają do 20 listopada.

Dyktando, to nie tylko napisanie tekstu ze słuchu, ale także bardzo ciekawe spotkanie z ekspertami. W oczekiwaniu na wyniki publiczność może wysłuchać wykładu na temat języka polskiego oraz zasad pisowni trudnych słów użytych w dyktandzie. Prof. dr hab. Jerzy Bralczyk oraz doc. dr Grażyna Majkowska bardzo chętnie odpowiadają na wszystkie pytania. W 2022 roku dyktando poświęcone było jesieni.

Na laureatów czekają nagrody. W dyktandzie wyłonieni zostaną laureaci w czterech kategoriach:

Open (uczestnicy dyktanda, z wyłączeniem kategorii Ekspert)
Juniorzy (roczniki 2003-2008)
Młodziki (roczniki 2009 i młodsi)
Ekspert - osoby, które zawodowo zajmują/zajmowały się ortografią języka polskiego (w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu) oraz wszyscy laureaci (za laureata uważa się zdobywcę 1, 2 lub 3 miejsca) dzielnicowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich dyktand (z wyłączeniem laureatów ursynowskich dyktand w kat. Juniorzy i Młodziki).

Zapisy, Regulamin i Karta Rejestracyjna do pobrania na stronie.

Wydarzenie będzie transmitowane na dzielnicowym profilu na FB oraz na stronie internetowej.

Plakat do wydarzenia.