Wydarzenie

null

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” i spotkanie z twórcami w „Alternatywach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.11.2021 19:00 - 10.11.2021 21:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni.

Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.

Bilety w cenie 10 zł (dla seniorów i studentów) i 15 zł (dla pozostałych widzów) do nabycia w recepcji „Alternatyw” i online na biletyna

Na grafice znajduje się narysowana postać kobiety w ujęciu do piersi. Kobieta ma czarne włosy spięte w koka i trzyma w lewej dłoni małą główkę kobiety. W tle znajdują się, również rysunkowe, dwa okna, przez które widać bliżej nieokreślony krajobraz.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.