null

Zajęcia samoobrony przy użyciu kubotanu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
mężczyzna atakuje kobietę trzymając w ręku nóż i wyrywając jej torebkę
Zajęcia samoobrony przy użyciu kubotanu

Kubotan to niewielkie urządzenie z wyglądu przypominające brelok do kluczy, jest poręczne i proste w użyciu. Jak skutecznie się nim posługiwać? Zapraszamy mieszkanki Ursynowa na specjalne warsztaty z samoobrony, które odbędą się w urzędzie. Udział w nich jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Każda z uczestniczek otrzyma kubotan na własność. Terminy zajęć to 21 i 22 listopada.

Spośród wielu warsztatów o tej tematyce, są to jedyne, które w ciągu jednego spotkania pozwalają opanować techniki skutecznej obrony bez długotrwałych treningów, siły, wydolności, spadku motywacji. Projekt stawia na maksymalizację efektów w jak najkrótszym czasie, tak aby kobiety poczuły się bezpieczniej np. podczas samotnych późnych powrotów. Warsztaty mają również na celu podniesienie samooceny, świadomości wewnętrznej siły, dzięki opanowaniu umiejętności samoobrony prostym, niewielkim, skutecznym narzędziem.  

Zajęcia będą służyć nabyciu podstawowych umiejętności z zakresu samoobrony a także promocji zdrowego stylu życia. W ramach Tygodnia Seniora na Ursynowie odbędzie się także dodatkowy trening adresowany bezpośrednio do ursynowskich seniorek. 

Trening otwarty odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada, w godz. 17.30 - 19.30.  Trening dla seniorek dzień później, 22 listopada, w godz. 11.00 - 13.00. Zajęcia odbędą się w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61, metro Imielin), w sali 136 na I piętrze. 

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy rozpoczynają się w środę, 16 listopada i potrwają do 18 listopada, pod nr tel. 22 443 73 95, w godz. 9.00-14.00.