null

Zaprojektuj mural Krzysztofa Krawczyka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Krzysztof Krawczyk w kolorach magenta

Urząd Dzielnicy Ursynów ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego oraz wykonanie muralu przedstawiającego Krzysztofa Krawczyka. Prace konkursowe należy składać do 18 listopada 2022 roku. Zwycięski projekt zostanie wykonany na północnej ścianie budynku przy ul. Barwnej 8.

- Bardzo zależy mi na tym, aby na Ursynowie w taki właśnie sposób upamiętnić Krzysztofa Krawczyka. Mieszkał w naszej dzielnicy, na osiedlu Jary, śpiewał o Ursynowie i nagrał nawet cały album „Witamy na Ursynowie”.  Myślę, że po prostu kochał tę dzielnicę. Ursynów musi zatem pokazać, że nie zapomni tego wybitnego artysty – mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. – Mam nadzieję, że będzie dużo projektów i będzie w czym wybierać. A ostatecznie powstanie piękny mural – dodaje. 

Konkurs ma charakter otwarty, jednoetapowy i ogólnopolski. Praca konkursowa powinna zawierać plik z projektem, zapisany i dostarczony na nośniku pendrive oraz wydruk projektu muralu w formacie A4. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie prace. Prace należy składać do 18 listopada 2022 roku, do godz. 16.00, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 (Wydział Obsługi Mieszkańców, na parterze).

Komisja konkursowa, powołana przez zarząd dzielnicy Ursynów, dokona wyboru najlepszego projektu pod względem: walorów artystycznych, oryginalności i zgodności z tematyką konkursu. Ogłoszenie wyników planowane jest nie później niż 1 grudnia 2022 r.

Ze zwycięzcą zostanie zawarta umowa na wykonanie muralu. Urząd na ten cel przeznaczy 100 tys. zł.

Krzysztof Krawczyk był mieszkańcem Ursynowa. Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku mieszkał w bloku przy ul. Pięciolinii 10. Dlatego po jego śmierci, w kwietniu zeszłego roku, pojawił się pomysł, aby upamiętnić legendę polskiej muzyki muralem.

Regulamin konkursu

Załącznik do regulaminu - formularz zgłoszenia

Załącznik do regulaminu - prawa autorskie

Załącznik do regulaminu – logotypy

Klauzula RODO

 
Ściana budynku biblioteki przy ul. Barwnej 8 i wejście, widać kawałek niebieskiego nieba
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Ściana budynku biblioteki przy ul. Barwnej 8 i wejście, widać kawałek niebieskiego nieba
Ściana budynku biblioteki przy ul. Barwnej 8 i wejście, widać kawałek niebieskiego nieba

Załączniki: