null

Zaproszenie na Magiczne Ognisko na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika do wydarzenia, wszystkie informacje w treści

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zaprasza na Magiczne Ognisko na rzecz swoich podopiecznych. Odbędzie się ono 11 grudnia 2022 r. (niedziela) w ogrodzie Fundacji przy ul. Pileckiego 105 na Ursynowie. Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi do wspólnego kolędowania i biesiadowania w blasku ogniska oraz iluminacji świątecznej w godz. 16.00 -19.00.

Poczuj magię Świąt

Magiczne Ognisko rozpocznie się kolędowaniem z Chórem Cantare z Dzielnicowego Ośrodka Kultury na Ursynowie. W trakcie wydarzenia goście będą mogli skosztować potraw świątecznych lub samodzielnie upiec coś nad paleniskiem. Najmłodszych uczestników wydarzenia odwiedzi także Święty Mikołaj z edukacyjnymi upominkami. To czas, który będzie można spędzić w atmosferze wzajemności i życzliwości, robiąc coś dobrego dla innych.

Pomoc na wagę złota

Sytuacja finansowa Fundacji jest trudna. Każdego roku hospicjum musi pozyskać ponad 1,3 mln zł, by zapewnić swoim podopiecznym życie w jakości i bez bólu. Luka finansowa Fundacji wynika m in. z konieczności samodzielnego pokrycia kosztów funkcjonowania placówki, których nie uwzględnia budżet państwa. Jednym z takich wydatków są np. posiłki dla pacjentów hospicjum stacjonarnego, które stanowią wydatek 170 tys. zł w skali roku. Aby pokryć koszty wyżywienia pacjentów Fundacja organizuje zbiórkę finansową, która rozpocznie podczas Magicznego Ogniska. Będzie można ją wesprzeć do końca grudnia na portalu zrzutka.pl

Dlaczego warto?

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie od 32 lat niesie bezpłatną pomoc pacjentom zmagającym się z trudami choroby onkologicznej. W skali roku 120-osobowy zespół otacza ponad 2 500 pacjentów (w ramach hospicjum stacjonarnego i domowego). Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wsparciu wolontariuszy i darczyńców. Więcej informacji o Fundacji znajduje się na stronie fho.org.pl oraz na profilu facebook.com/fundacjahospicjumonkologiczne.

Partnerami wydarzenia są Dzielnica Ursynów m.st. Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawa.