Wydarzenie

null

„Zawsze mówi, że wróci” – spotkanie z Katarzyną Zdanowicz

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.12.2021 19:00 - 01.12.2021 20:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

Spotkanie z Katarzyną Zdanowicz wokół książki „Zawsze mówi, że wróci”, na kartach której spotykamy dziewięć niezwykłych kobiet.

Przeczytamy w niej opowieści o czekaniu, lękach, dumie, a nierzadko rozpaczy. O tym, że kiedy oni zdobywają najwyższe szczyty świata, są bohaterami mediów, one w domach zmagają się z codziennością. Jak dużo są w stanie poświęcić w związkach, żeby partner mógł realizować swoją ekstremalną pasję? W imię czego żony i partnerki himalaistów żyją w cieniu wielkiej góry?

„Zawsze mówi, że wróci” to nie jest książka o himalaistach, ale w czasie lektury można odnieść wrażenie, jakby byli w pokoju obok i chętnie szerzej otworzyli drzwi, za którymi Katarzyna Zdanowicz prowadzi rozmowy z ich żonami i partnerkami. Co by wtedy usłyszeli? Kawał trudnej prawdy również o sobie, odgłosy i zapachy zwyczajnego życia, w którym nie uczestniczyli, będąc na wielomiesięcznych wyprawach, śmiech i łzy, czasem wściekłość. Zawsze nadzieję, że przecież wróci.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w recepcji „Alternatyw” oraz online.

Plakat do wydarzenia.