Wydarzenie

null

Zbiórka na rzecz potrzebujących na granicy polsko-białoruskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
28.11.2021 09:00 - 28.11.2021 15:00
Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy, ul. Gandhi 9, 02-777 Warszawa
Mężczyzna wręcza dary w koszu

Wspólną zbiórkę na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej inicjują prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wraz z warszawskim kardynałem Kazimierzem Nyczem, naczelnym rabinem Polski Michaelem Schudrichem oraz przedstawicielami innych Kościołów i wspólnot religijnych. Urząd Dzielnicy Ursynów oczywiście przyłącza się do zbiórki.

Zbiórka odbędzie się w sobotę oraz niedzielę, 27 i 28 listopada, w godzinach od 9:00 do 15:00 w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy (ul. Gandhi 9). 

Dary będą przyjmowane także w innych miejskich punktach. Ich lista dostępna jest na oficjalnym portalu miasta stołecznego Warszawy um.warszawa.pl i będzie na bieżąco aktualizowana, gdyż wciąż zgłaszają się miejskie instytucje, które chcą włączyć się w inicjatywę. 

Co jest potrzebne?

Gminy powiatu hajnowskiego do wsparcia uchodźców potrzebują przede wszystkim: wody w małych buteleczkach, mleka dla dzieci w proszku, smoczków do butelek, smoczków do ssania, butelek do rozrabiania mleka, koców termicznych, nutridrinków w saszetkach.

Potrzebne są także: batoniki, suchary, wafle, herbatniki, chrupki, konserwy drobiowe lub rybne z możliwością otwarcia, makarony, cukier, płatki, dania instant tzw. gorący kubek (bez wieprzowiny), zupki chińskie.  


Można przynosić także buty zimowe dziecięce od najmniejszego rozmiaru do rozmiaru 38, skarpety dziecięce w tych samych rozmiarach, czapki, szaliki, rękawiczki dla dorosłych i dla dzieci, spodnie dresowe lub całe dresy dla dzieci, wszystkie rozmiary klapek pod prysznic, ciepłe kurtki zimowe dla dzieci dla osób dorosłych w różnych rozmiarach dla kobiet i mężczyzn. 


Dobrze, aby były to rzeczy nowe lub o niewielkim stopniu zużycia. Dary, które okażą się nieprzydatne w nadgranicznych gminach, zostaną przekazane potrzebującym w Warszawie. 
Warszawa prowadzi zbiórkę wyłącznie darów rzeczowych.

Każdy, kto chce wesprzeć finansowo działania pomocowe w strefie przygranicznej może wybrać jedną z wielu świeckich bądź kościelnych organizacji, zaangażowanych w pomoc migrantom. 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.