null

Zbiórka poświątecznych choinek doniczkowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Świerk

Daj drugie życie swojej doniczkowej choince! Ukorzenione drzewko przynieś miejskim leśnikom, by mogli posadzić je w warszawskich lasach.

Organizowane są dwie zbiórki:

  • 14 stycznia 2023 r. w godz. 10.00 a 14.00 pod Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa przy ul. Rydzowej 1A,
  • 21 stycznia 2023 r. w godziną 10.00 a 14.00 pod główną siedzibą Lasów Miejskich – Warszawa przy ul. Korkowej 170A.

Przyjmowane będą wyłącznie rodzime, ukorzenione gatunki drzewek: świerk pospolity, sosna zwyczajna i jodła pospolita. Leśnicy przypominają, że iglaki najlepiej jest trzymać w domu jak najkrócej – zwiększa to szanse na późniejsze przyjęcie się drzewka w lesie. Dlatego najlepiej przenieść choinkę na balkon tuż po świętach.

Co zamiast zbiórki Lasów Miejskich?

Poświąteczną choinkę – pozbawioną ozdób, opakowań, ziemi i donicy – możesz również zostawić w kontenerze oznaczonym napisem „zielone” lub w wyznaczonym przez administratora nieruchomości miejscu gromadzenia takich odpadów. Odpady zielone odbierane są przez cały rok

Świątecznego iglaka można oddać też do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Płytowej 1 na Białołęce (czynny od poniedziałku do piątku, w godz. 11.00-19.00 oraz w soboty w godz. 9.00-17.00) lub umieścić w przydomowym kompostowniku.