Wydarzenie

null

„Zło nie istnieje” w „Alternatywach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.09.2021 19:00 - 20.09.2021 20:30
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Indiry Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Dotykające najbardziej palących problemów współczesności filmy nagrodzone na festiwalu w Berlinie, mądre kino młodzieżowe z najwyższej półki, a może pełna empatii próba spojrzenia na rzeczywistość z punktu widzenia… świni? Zapraszamy do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” na pokazy filmowe, które odbędą się w ostatniej dekadzie września.

Zapraszamy na wyjątkowy, pierwszy pokaz filmowy w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. Na tę okazję wybraliśmy doceniony przez międzynarodową krytykę obraz „Zło nie istnieje” Mohammada Rasoulofa.

W każdym państwie, gdzie prawo najcięższe przestępstwa sankcjonuje karą śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami, swój film poświęcił irański reżyser. „Zło nie istnieje” wyróżniono Złotym Niedźwiedziem, Nagrodą Jury Ekumenicznego oraz Nagrodą Gildii Filmowej na festiwalu w Berlinie. A to tylko mała część nagród, jakie zdobył ten głośny dramat. Rasoulof żadnej z nich nie odebrał jednak osobiście, gdyż otrzymał zakaz opuszczania kraju. Swoje filmy kręci nielegalnie.

Zwiastun: https://bit.ly/38TnnoH

Bilety: https://bit.ly/3yZ3pUq

Na pierwszym planie zdjęcia znajduje się twarz dziewczyny śniadej karnacji o ciemnych rysach, oczach i skórze. Twarz wypełnia cały kadr.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.