Złoci badmintoniści z ursynowskich szkół

grupa młodych sportowców pozuje do zdjęcia z burmiztrzami

Młodzi medaliści Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zostali nagrodzeni przez burmistrza Ursynowa Robert Kempa oraz zastępcę burmistrza Piotra Zalewskiego. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Złote medale zdobyli bracia bliźniacy Jan i Franciszek Gorajowie oraz reprezentanci Liceum Fundacji Primus. Gratulujemy!

- Ursynowscy uczniowie po raz kolejny pokazali klasę w rozgrywkach szkolnych, zarówno na szczeblu warszawskim jak i mazowieckim. Bardzo cieszy mnie to, że także w tym roku Ursynów będzie walczył o najwyższe miejsca w klasyfikacji szkół i dzielnic w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Serdeczne gratulacje dla zawodników, trenerów, dyrekcji szkół, jak i rodziców – mówi zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski.

Na najwyższym stopniu podium, zarówno w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, jak i w kolejnym etapie rozgrywek czyli Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii młodzieży, stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 336, bracia bliźniacy Jan i Franciszek Gorajowie. Trenerką zwycięzców jest Kornela Stasiak. Bracia są również bardzo dobrymi zawodnikami w piłce ręcznej, grają w szkolnej reprezentacji, a także klubie UKS Kontra.

Historyczny sukces w badmintonie odnieśli także reprezentanci Liceum Fundacji Primus, którzy okazali się najlepsi, wygrywając wszystkie swoje mecze, pokonując wysoko notowanych zawodników trenujących w klubach sportowych.

Drużyna wystąpiła w składzie: Aleksander Mikielewicz, Konrad Marciniak i Mikołaj Drabik, a trenerem był Marek Mikielewicz.