null

Złoci szachiści i szachistki z Ursynowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zwycięska drużyna w kategorii dzieci. Na pierwszym planie czterech chłopców i jedna dziewczynka ze złotymi medalami zawieszonymi na szyjach. Jeden z chłopców trzyma szklane trofeum, a drugi dyplom. W tle drabinki gimnastyczne.

4 listopada odbył się Finał Warszawskiej Olimpiady w Szachach Drużynowych. Reprezentujące Ursynów zespoły z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 6 Sióstr Niepokalanek okazały się najlepsze w kategoriach dzieci oraz młodzieży. Obie drużyny awansowały do rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się prawdopodobnie  5 grudnia 2021 r. 

- Cieszę się, ze ursynowscy uczniowie osiągają wspaniałe wyniki nie tylko na boiskach, halach, trasach biegowych czy rywalizując na innych obiektach, ale także są najlepsi w królewskiej grze, czyli w szachach. Serdecznie gratuluję naszym złotym medalistom i medalistkom - komentuje zastępca burmistrza Ursynowa, Piotr Zalewski. - Szachy rozwijają inteligencję, kreatywność, pomagają także w rozwiązywaniu różnych problemów. Warto je trenować, czy grać choćby rekreacyjnie – dodaje. 

W zawodach brały udział najlepsze drużyny szkolne - w kategorii dzieci zapreprezentowało się dwanaście dzielnic, a w rozgrywkach młodzieży trzynaście dzielnic. Drużyna składała się z czterech zawodników podstawowych oraz rezerwowych, którzy mogli wchodzić do gry na trzeciej szachownicy. Na czwartej szachownicy musi grać dziewczynka.  

Składy zwycięskich drużyn

Kategoria dzieci:

  1. szachownica:  Witold Swacha
  2. szachownica: Maksymilian Kuś
  3. szachownica:  Piotr Nowatkiewicz (2 rundy) i Szymon Kwiatkowski (3 rundy)
  4. szachownica: Zosia Stankiewicz

Opiekun Marcin Kuś

Kategoria młodzież:

  1. szachownica: Tadeusz Rylski 
  2. szachownica: Mikołaj Szaniawski
  3. szachownica: Christopher Johnson i Bartosz Jażdżyk (co druga runda)
  4. szachownica: Weronika Nowatkiewicz

Opiekun Katarzyna Metelska-Szaniawska

Szczegółowe informacje:
WOM Szkolny - finał 2021 (dzieci) 
WOM Szkolny - finał 2021 (młodzież)

Zwycięska drużyna w kategorii dzieci. Na pierwszym planie czterech chłopców i jedna dziewczynka ze złotymi medalami zawieszonymi na szyjach. Jeden z chłopców trzyma szklane trofeum, a drugi dyplom. W tle drabinki gimnastyczne.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Zwycięska drużyna w kategorii młodzieży. Na pierwszym planie czterech chłopców i jedna dziewczynka ze złotymi medalami zawieszonymi na szyjach. Jeden z chłopców trzyma szklane trofeum, a dziewczynka dyplom. W tle drabinki gimnastyczne.