Zobacz jak będzie wyglądać Park Polskich Wynalazców

Widok z lotu ptaka na wysokości około 50m od powierzchni terenu. Wizualizacja przedstawia całośc opracowania, kamera umieszczona po południowo-wschodniej stronie obiektu, skierowana na północny zachód. Pora dnia popołudniowa, słonecznie. Od lewej, pomiędzy dużą ilością drzew, place zabaw z drewnianymi podestami komunikacyjnymi. Na prawo od placów zabaw ścieżka wiodąca wzdłuż podstawy skarpy. Skarpa obrośnięta łąką kwietną. Na samą górkę prowadzą różne drogi od północnego-zachodu i północnego-wschodu, które łączą się ze ścieżkami ziemnymi na granicy obszaru opracowania. Od południa są dwie możliwości dostania się na szczyt. Szarą mineralną ścieżką przeznaczoną dla wszystkich lub łagodną rampą prowadzącą serpentynami na górę, ułatwia to wjazd na górę osobom niepełnosprawnym. Całość ścieżek wraz z tarasami obrośnięta jest niskimi i średniej wielkości krzewami, trawami oraz bylinami. Posadzono również nowe szpalery drzewm jabłoni, głogu oraz jarzębiny. Wzdłuż górnych partii ścieżek ustawione zostały ławki bez i z oparciami. W oddali widać panoramę miasta.
Autor: UD Ursynów

W niedzielę, 19 września,  zapraszamy mieszkańców Ursynowa do Parku Polskich Wynalazców. W godz. 13.00-16.00 pracownicy Urzędu Dzielnicy Ursynów będą czekali - w okolicach wejścia do parku od strony ul. Grzegorzewskiej - na wszystkich, którzy chcą obejrzeć wizualizację lub zadać pytania dotyczące tej inwestycji. Tego samego dnia odbędzie się też akcja „Sprzątając Ursynów, sprzątamy świat!”

- Niedzielny spacer może być świetną okazją, aby obejrzeć wizualizacje i porozmawiać z urzędnikami na temat zaplanowanych w parku prac. Pokażemy, jak to miejsce będzie wyglądać już za 2 lata. Jestem przekonany, że dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu mieszkańców, radnych, projektantów i urzędników będzie to jedno z najciekawszych miejsc na Ursynowie -  mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Koncepcja zagospodarowania

Najważniejszym założeniem jest zachowanie naturalnego charakteru miejsca, ale także podkreślenie indywidualności i niepowtarzalności tego miejsca. Zastosowane zostaną naturalne i funkcjonalne materiały oraz wykonane liczne nowe nasadzenia drzew  i krzewów. Pojawią się także tematyczne rozwiązania związane z polskimi wynalazcami. Koncepcja powstała po konsultacjach z mieszkańcami.

Podstawowe informacje

Kolejnym zaplanowanym krokiem jest  ogłoszenie przetargu na budowę parku. Zgodnie z harmonogramem tego zadania inwestycyjnego, prace mają zostać zakończone wiosną 2023 roku. Szacowany koszt całej inwestycji to niespełna 5 mln zł. Milion złotych urząd pozyskał od samorządu województwa, a ponad 2 mln zł z byłego Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska.