Żonkile z Pól Nadziei w urzędzie

żonkili rosnących przy płocie Hospicjum Onkologicznego

Urząd Dzielnicy Ursynów dołączył do zbiórki w ramach akcji Pola Nadziei. Żonkile zasadzone przez wolontariuszy z urzędu w październiku zeszłego roku, zostały ścięte i przywiezione do ursynowskiego ratusza. Do soboty, 24 kwietnia, można przy okazji wizyty w urzędzie wesprzeć pacjentów Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

Zasilając hospicyjną skarbonkę, można odebrać żonkile, które wyrosły przy hospicjum. Skarbonkę i kwiaty znajdziecie na parterze urzędu. Liczymy na Was!  Zbiórkę można również wesprzeć na stronie internetowej FHO: https://fho.org.pl/polanadziei/.

Pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kwiaty, które wyrosną z cebulek są rozdawane w okresie wiosennym, podczas ulicznych kwest. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 akcja odbywa się stacjonarnie. Idea Pól Nadziei przypomina o niesieniu bezinteresownej pomocy chorym oraz o potrzebie wsparcia ich samych i ich rodzin.

kobieta ścina żonkile rosnące przy płocie Hospicjum Onkologicznego
Zobacz galerię (6 zdjęć)
burmistrz Robert Kempa i prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne świętego Krzysztofa Pani Dorota Jasińska z koszem ściętych żonkili, które wyrosły w ramach akcji Poa Nadziei.
burmistrz Robert Kempa ścinający żonkile w ramach akcji Pola Nadziei
stoisko z żonkilami i skarbonką Hospicjum Onkologicznego świętego Krzysztofa w Urzędzie Dzielnicy Ursynów
wolontariusz hospicjum ścinający żonkile, w drugim tle kolejny wolontariusze wiąże żonkile w pęczki
żonkili rosnących przy płocie Hospicjum Onkologicznego