null

Żonkile z Pola Nadziei w urzędzie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
 żonkili rosnących przy płocie Hospicjum Onkologicznego

Urząd Dzielnicy Ursynów dołączył do zbiórki w ramach akcji Pola Nadziei. Żonkile zasadzone przez wolontariuszy w zeszłym roku, zostały ścięte i przywiezione do ursynowskiego ratusza. W ścięciu żonkili udział wziął m.in. burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Przy okazji wizyty w urzędzie można wesprzeć pacjentów Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

Zasilając hospicyjną skarbonkę, można odebrać żonkile, które wyrosły przy hospicjum. Skarbonkę i kwiaty znajdziecie na parterze urzędu. Liczymy na Was!  Zbiórkę można również wesprzeć na stronie internetowej FHO: https://fho.org.pl/polanadziei/.

Pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kwiaty, które wyrosną z cebulek są rozdawane w okresie wiosennym, podczas ulicznych kwest. W tym roku akcja odbywa się stacjonarnie. Idea Pól Nadziei przypomina o niesieniu bezinteresownej pomocy chorym oraz o potrzebie wsparcia ich samych oraz ich rodzin.

 

 

Wolontariusze ścinający żonkile, piękna słoneczna pogoda
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Wolontariusze oraz Burmistrz R. Kempa wręcza im torbę gadżety, ładna słoneczna pogada
Burmistrz Robert Kempa ścina kwitnące żonkile, kuca, ładna słoneczna pogoda
Na pierwszym wszyscy uczestnicy pól nadziei, wolontariusze, burmistrz Ursynowa Robert Kempa, z-ca burmistrza Piotr Zalewski