Wydarzenie

null

Zwierzęta w wielkim mieście

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.09.2023 11:00 - 30.09.2023 17:00
Park im. Romana Kozłowskiego, Kopa Cwila, Ursynów, Warszawa
grafika do wydarzenia, szczegóły w informacji
Zwierzęta w wielkim mieście

Porady, warsztaty, wykłady, spotkania z ekspertami, stosika z artykułami dla zwierząt, konkursy – to wszystko podczas pikniku rodzinnego „Zwierzęta w wielkim mieście”. Zapraszamy w sobotę, 30 września 2023 r., w godz. 11.00 -17.00, do Parku im. Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila).

To będzie prawdziwy raj dla miłośników zwierząt i dla samych czworonogów. Będzie można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy, porozmawiać ze specjalistami, kupić lub zrobić coś dla swojego pupila. 

Podczas pikniku odbędą się warsztaty z behawiorystą (trening posłuszeństwa, zapobieganie ucieczkom zwierząt). Będzie można także spotkać się z ekspertami w dziedzinie weterynarii czy zoopsychologii, a także ze specjalistami od owadów, jeży i ptaków oraz nauczyć się udzielania psom pierwszej pomocy. 


Poza tym zapraszamy na wykłady na temat odpowiedzialności cywilnej dotyczącej zdarzeń z psami na terenach ogólnodostępnych; podstawowej opieki nad zwierzętami (profilaktyka zdrowotna, obowiązki właścicieli); praw zwierząt; zapobiegania bezdomności poprzez sterylizację, kastrację i czipowanie; odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. 


Pojawią się także food trucki z jedzeniem wegetariańskim i wegańskim, prowadzone będą warsztaty kuchni wegetariańskiej. Kto przyjdzie z własnym kubkiem, będzie mógł napełnić go herbatą. 


Odwiedzić będzie można stoiska Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, Eko-patrolu Straży Miejskiej, Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt oraz prozwierzęcych organizacji pozarządowych. Prezent dla pupila będzie można kupić na stoiskach z artykułami dla zwierząt. 
Dzieci też nie będą się nudzić. Przygotowaliśmy specjalne atrakcje, z myślą o najmłodszych: budowanie karmników i budek dla ptaków, konkursy, warsztat w terenie na temat schronienia dla jeży, warsztaty z tworzenia zabawek dla psa i kota, pogadanka na temat odpowiedzialności za posiadane zwierzę.


Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. 

Plakat do wydarzenia