• Artykuł

Wycieczki po Ursynowie cieszą się nieustającą popularnością. Dlatego zapraszamy na kolejne dwie piesze wyprawy. Tym razem obie po Zielonym Ursynowie. Pierwsza wycieczka “Mroczne i zaskakujące Wyczółki” odbędzie się 9 października. Druga 23 października pod hasłem “Enigmatyczne Pyry”. Przewodnikiem na obu będzie Mariusz Prządak. Nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

• Artykuł

Jak bezpiecznie poruszać się na drodze? Tego można było się dowiedzieć podczas zajęć w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Kazury, które odbył odbyły się 28 i 29 września 2022 roku. W zajęciach prowadzonych przez instruktora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego uczestniczyło prawie 100 uczniów 4 klas ze Szkoły Podstawowej nr 323 i Szkoły Podstawowej nr 340.

• Artykuł

W związku z organizacją Ursynowskiej Wyprzedaży Garażowej w niedzielę (2 października) informujemy, że parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, będzie wyłączony z użytkowania.

• Artykuł

Urząd Dzielnicy Ursynów ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego oraz wykonanie muralu przedstawiającego Krzysztofa Krawczyka. Prace konkursowe należy składać do 18 listopada 2022 roku. Zwycięski projekt zostanie wykonany na północnej ścianie budynku przy ul. Barwnej 8.

• Artykuł

"To się musi powieść" – to hasło tegorocznej, ósmej edycji Nocy Bibliotek. W sobotę, 1 października zapraszamy także do Ursynoteki. Będzie w czym wybierać, zaplanowano Mini Konwent Fantastyki, warsztaty popularnonaukowe, zajęcia literackie, gry i zabawy oraz kiermasz książek, podczas którego każdy będzie mógł uzupełnić swoją kolekcję książek o unikatowe egzemplarze.

• Artykuł

Urząd Dzielnicy Ursynów otrzymał dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w wysokości 20 tys. zł w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów. Zastępca burmistrza Ursynowa Jakub Berent przekazał symboliczny czek przedstawicielkom Rady Seniorów. Za te pieniądze zostaną zorganizowane wycieczki do Łochowa i Pomiechówka.

• Artykuł

Zapraszamy na IV edycję Festiwalu Marzeń. I wreszcie na żywo! Już w sobotę, 1 października festiwalowi prelegenci zabiorą Was w podróż „Dookoła Świata”. A w niedzielę, 2 października porwie nas górska przygoda, bo cały dzień odbędzie się pod hasłem „W Górach”.

• Artykuł

Podczas Warszawskich Dni Seniora odbędzie się Międzypokoleniowy Jarmark i Korowód Kreatywności. Start i oficjalne otwarcie 1 października (sobota), o godz. 12.00 na pl. Defilad. Ursynowscy seniorzy spotykają się pod transparentem „ W dojrzałości siła! Rada Seniorów Dzielnicy Ursynów”.

• Artykuł

Wodociągi Warszawskie kontynuują cykl otwartych spotkań z mieszkańcami Warszawy, w ramach których przedstawiane są informacje o sprawnym przyłączeniu się do stołecznych sieci: wodociągowej i kanalizacyjnej. Konsultacje z pracownikami MPWiK dotyczące podłączenia posesji na terenie Ursynowa odbędą się 29 września oraz 06 października, w godz. 16.30-19.30 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ulicy Kajakowej 12b.

• Artykuł

W ramach inicjatywy Miastozdziczenie, prowadzonej przez Fundację Puszka, tworzona jest publikacja „Atlas Wszystkich Mieszkańców” zapraszamy do niej Wasze opowieści oddające głos i miejsce wolno żyjącym roślinom, zwierzętom, grzybom i innym poza ludzkim organizmom Warszawy.