• Artykuł

  W przyszłym miesiącu na przedsiębiorczych mieszkańców dzielnicy czeka 13 spotkań o zróżnicowanej tematyce. Marzec to kolejny miesiąc funkcjonowania UrsynLab – Przedsiębiorczy Ursynów, czyli miejsca dla osób przedsiębiorczych i kreatywnych. Codziennie od 9.00 do 17.00 czeka na mieszkańców także przestrzeń coworkingowa.

 • Artykuł

  Zapraszamy po bezpłatne nasiona łąki kwietnej, które można odbierać w urzędzie (al. KEN 61) – przy informacji głównej oraz w MAL Kajakowa 12b. Jedna osoba może otrzymać do 2 torebek nasion – ilość wystarczająca na założenie łąki na powierzchni ok. 10 m2.

 • Artykuł

  W tym roku na Ursynowie będziemy celebrować święto kobiet od 7 do 11 marca. Zapraszamy na cztery dni muzycznych uczt dobranych specjalnie z myślą o Paniach. Zaczniemy od jazzu i koncertu „Piękny jest świat Louisa Armstronga”. Wisienką na torcie tegorocznych obchodów będzie romantyczny, a zarazem zabawny musical „Piękna Lucinda”. W kolejnych dniach koncert utworów Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza oraz bałkańskie rytmy w wykonaniu zespołu Čudna Banda.

 • Artykuł

  Dom Sztuki SMB „Jary” zaprasza wszystkich sąsiadów do wspólnych obchodów 40-lecia istnienia! To wyjątkowa okazja, aby razem świętować tę istotną rocznicę i cieszyć się bogatym programem artystycznym oraz kulturalnym. W czasie jubileuszu możecie wziąć udział w specjalnych pokazach filmowych, spotkaniach z gośćmi oraz przedstawieniach teatralnych. Będą to cztery dni pełne wydarzeń kulturalnych - moment integracji, wspólnego dzielenia się pasją do sztuki i tworzenia niezapomnianych wspomnień.

 • Artykuł

  Rozpoczynamy zapisy na bezpłatne zajęcia dla dzieci w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” (przy ul. Indiry Gandhi 9) oraz w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów (przy ul. Kajakowa 12b). Jest to realizacja projektu z budżetu obywatelskiego, na który zagłosowało 1621 osób.

 • Artykuł

  W Szkole Podstawowej nr 319 im. M. Kann odbyły się pierwsze na Ursynowie lekcje w ramach akcji „Lodówka na medal”. Prowadzący w czasie zajęć przekazali młodzieży informacje: o niemarnowaniu jedzenia, jego odpowiednim przechowywaniu oraz właściwym odżywianiu - dbając jednocześnie o planetę. To wspólne działanie Urzędu Dzielnicy Ursynów oraz Fundacji Santander.

 • Artykuł

  Mamy oficjalne potwierdzenie rozliczenia sztabu #5260. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać kwotę 451 503,98 zł. Jeszcze raz pokazaliśmy, że mieszkańcy Ursynowa są najwspanialsi na świecie! Wystawione przez Urząd Dzielnicy Ursynów aukcje osiągnęły kwotę 6 404,98 zł. Zgodnie z przewidywaniami największą popularnością cieszył się nocny spacer tunelem Metro Warszawskie z Robert Kempa - Burmistrz Ursynowa, który ostatecznie został wylicytowany za 2600 zł.

 • Artykuł

  Warszawski Klub Modelarstwa Kartonowego serdecznie zaprasza na drugą edycję konkursu modeli kartonowych Kartonowa Syrenka, który odbędzie się w Urzędzie Dzielnicy Ursynów w dniach 24-25 lutego.

 • Artykuł

  Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w bezpłatnym turnieju badmintona, który odbędzie się 3 marca 2024 r. w hali „Arena Ursynów” przy ul. Pileckiego 122. Turniej to doskonała okazja dla miłośników badmintona do zaprezentowania swoich umiejętności oraz rywalizacji z innymi pasjonatami tego sportu.

 • Artykuł

  Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do kolejnego losowania z programu „Bezpłatne wejściówki na baseny i siłownię – dla wszystkich mieszkańców Ursynowa”.