• Artykuł

Urząd Dzielnicy Ursynów otrzymał dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w wysokości 20 tys. zł w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów. Zastępca burmistrza Ursynowa Jakub Berent przekazał symboliczny czek przedstawicielkom Rady Seniorów. Za te pieniądze zostaną zorganizowane wycieczki do Łochowa i Pomiechówka.

• Artykuł

Zapraszamy na IV edycję Festiwalu Marzeń. I wreszcie na żywo! Już w sobotę, 1 października festiwalowi prelegenci zabiorą Was w podróż „Dookoła Świata”. A w niedzielę, 2 października porwie nas górska przygoda, bo cały dzień odbędzie się pod hasłem „W Górach”.

• Artykuł

Podczas Warszawskich Dni Seniora odbędzie się Międzypokoleniowy Jarmark i Korowód Kreatywności. Start i oficjalne otwarcie 1 października (sobota), o godz. 12.00 na pl. Defilad. Ursynowscy seniorzy spotykają się pod transparentem „ W dojrzałości siła! Rada Seniorów Dzielnicy Ursynów”.

• Artykuł

Wodociągi Warszawskie kontynuują cykl otwartych spotkań z mieszkańcami Warszawy, w ramach których przedstawiane są informacje o sprawnym przyłączeniu się do stołecznych sieci: wodociągowej i kanalizacyjnej. Konsultacje z pracownikami MPWiK dotyczące podłączenia posesji na terenie Ursynowa odbędą się 29 września oraz 06 października, w godz. 16.30-19.30 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ulicy Kajakowej 12b.

• Artykuł

W ramach inicjatywy Miastozdziczenie, prowadzonej przez Fundację Puszka, tworzona jest publikacja „Atlas Wszystkich Mieszkańców” zapraszamy do niej Wasze opowieści oddające głos i miejsce wolno żyjącym roślinom, zwierzętom, grzybom i innym poza ludzkim organizmom Warszawy.

• Artykuł

W przyszłym roku rachunki Warszawy za energię elektryczną wzrosną o co najmniej pół miliarda złotych. Stolica apeluje do rządu o wsparcie dla samorządów, a jednocześnie wdraża i planuje kolejne działania, które pozwolą na ograniczenie kosztów energii.

• Artykuł

Mieszkańców Ursynowa mogą odwiedzić Ekodoradcy. Są to osoby zatrudnione przez Urząd m.st. Warszawy, których zadaniem jest dotarcie do ursynowian z informacją na temat możliwości uzyskania dotacji na trwałą likwidację kotłów lub palenisk na paliwo stałe albo olej opałowy i zastąpienie ich innymi rozwiązaniami. Ekodoradcy mają również nieść pomoc w zakresie wypełniania wniosków o udzielenie dotacji i przekazywanie mieszkańcom przydatnych informacji dotyczących likwidacji kotłów lub palenisk.

• Artykuł

Przenosiny oddziałów ze Szpitala na Solcu do Szpitala Południowego zostały już zakończone. Obecnie trwa inwentaryzacja budynku przy ul. Solec oraz szacowanie kosztów niezbędnych remontów, aby zgodnie z planami miasta, uruchomić w nim, m.in. oddział długoterminowej opieki dla osób starszych, przewlekle chorych.

• Artykuł

W sobotę 24 września, w godz. 9.00 - 14.00 zapraszamy na kolejną zbiórkę krwi, organizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Wszystkie ręce na pokład!

• Artykuł

Obywatele i Obywatelki! Ponownie zwracamy się do Was jako ursynowski kolektyw czczący jubileusz 45-lecia dzielnicy Ursynów. Apelujemy, żebyście razem z nami w sobotę, 24 września 2022 roku, godnie uczcili tę wspaniałą rocznicę. Rezerwujecie czas w godz. 12.00 – 15.00. Do wygrania klucze do własnego „M”.