• Artykuł

W związku z organizacją na parkingu urzędu Dnia Kultury Ukraińskiej, informujemy o utrudnieniach.

• Artykuł

W sobotę, 21 maja, w godz. 9.00 - 14.00 zapraszamy na kolejną zbiórkę krwi, organizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Pamiętajmy, że zbliża się lato, a więc czas wzmożonego zapotrzebowania na krew. Obecnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie brakuje szczególnie krwi z grup 0Rh+ i 0Rh-. Dlatego „Wszystkie ręce na pokład!”

• Artykuł

Prace związane z utrzymaniem zieleni w parkach i na skwerach oraz przy ulicach pozostających pod opieką dzielnicy rozpoczną się 23 maja (poniedziałek). Objęte nimi będą tereny o całkowitej powierzchni ok. 180 ha. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach, dla większości terenów przewidujemy nie więcej niż 2-3 koszenia trawników w sezonie.

• Artykuł

Dobra muzyka, doskonałe jedzenie i tysiące kolorowych uczestników. Festiwal Kolorów po trzyletniej przerwie powraca na Ursynów. Już w sobotę, 21 maja, na terenie Kopy Cwila w Parku im. Romana Kozłowskiego zagości Festiwal Kolorów. Wydarzenie jest darmowe. Startujemy o godz. 15.00.

• Artykuł

Nagroda jest pierwszy raz przyznawana przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Ursynów osobom, które w szczególny sposób działają na rzecz młodzieży. Można zgłosić każdego, np. nauczyciela, trenera, społecznika czy samorządowca.

• Artykuł

Burmistrz Robert Kempa zaprasza na dwa wiosenne, otwarte spotkania. Pierwsze odbędzie się już w najbliższą niedzielę (22 maja), na parkingu urzędu. Kolejne na Zielonym Ursynowie.

• Artykuł

Zapraszamy na bezpłatny, premierowy pokaz filmu „Top Gun: Moverick”, w reżyserii J. Kosinskiego R. Scotta. Seans odbędzie się 27 maja (piątek), o godz. 19.00, w Multikinie Ursynów. Po jednoosobowe wejściówki można się zgłaszać w dniach 18 - 22 maja.

• Artykuł

14 maja weszła w życie znowelizowana uchwała antysmogowa dla Mazowsza. Zgodnie z jej zapisami, od października 2023 r. mieszkańcy stolicy nie będą mogli palić węglem w piecach i kominkach.

• Artykuł

W maju 2022 roku przypada 180. rocznica urodzin polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. W związku z tym zapraszamy do obejrzenia wystawy „A co wam śpiewać, laleczki?” przed Urzędem Dzielnicy Ursynów, od strony al. KEN.

• Artykuł

W dzielnicy działają dwa punkty wydawania i zbiórki darów dla Ukraińców. Dzięki uprzejmości władz SMB „Imielin” magazyn odzieżowy przy ul. Dereniowej 8 pozostanie w tej lokalizacji do końca maja. Urząd poszukuje nowej lokalizacji. Punkt z żywnością i art. chemicznymi znajduje się przy ul. Dereniowej 6.