• Artykuł

  W piątek, 21 maja ok. godz. 22.00 wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy przystąpi do wymiany nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ulic Rosoła i Płaskowickiej.

 • Artykuł

  W niedzielę, 23 maja o godz. 12.00 odbędzie się Finał Earth Race 2021, podczas którego będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród. To wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu podnoszenie świadomości oraz edukowanie w sprawach ochrony środowiska. Finał odbędzie się w Lesie Kabackim oraz Lesie Bródnowskim.

 • Artykuł

  Już 29 maja (sobota) będzie można wcielić się w detektywa na Ursynowie. Biblioteka Publiczna im. J. U. Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów zaprasza w godz. 12.00-15.00 młodzież w wieku 13-16 lat na Grę Miejską „Ursynowska Zawieruszka”. Rejestracja odbywa się w dniach 19-26 maja.

 • Artykuł

  Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Flower Power – rozdajemy kwiaty za elektroodpady”. Za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie mieszkańcy Ursynowa będą mogli otrzymać sadzonki roślin. Wydarzenie jest kontynuacją działań z lat ubiegłych, a celem jest zachęcenie ursynowian do zachowań proekologicznych. Odbędzie się ono w sobotę, 29 maja, w godzinach 10.00-15.00 na parkingu przy Centrum Ursynów (ul. Puławska 427).

 • Artykuł

  Osobom, które nie spisały się jeszcze w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), pomogą rachmistrzowie telefoniczni. Od początku maja zacznęli dzwonić do mieszkańców z nr telefonu 22 828 88 88. Ze względu na wspólne zdrowie jest to obecnie jedyna forma pracy rachmistrzów. Warto wiedzieć wcześniej, jakich pytań się spodziewać i czy możemy prosić rachmistrza o inny termin rozmowy.

 • Artykuł

  W sobotę, 15 maja, odbyła się Noc Muzeów, także na Ursynowie. Zaprosiliśmy m.in. na wirtualną interaktywną grę terenową po Ursynowie. Dzięki niej można wyjść z domu, sprawdzić swoją wiedzę i spostrzegawczość, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o naszej dzielnicy.

 • Artykuł

  Dwie szkoły podstawowe oraz liceum w naszej dzielnicy prowadzą nauczanie dwujęzyczne. Rekrutacja do takich klas w systemie elektronicznym w szkole podstawowej rozpoczyna się 24 maja i potrwa do 8 czerwca. W liceum już się rozpoczęła 17 maja, a dokumenty należy złożyć do 31 maja.

 • Artykuł

  W ramach akcji „Zostań sponsorem drzewa na Ursynowie” posadzonych zostało 10 nowych drzew u podnóża Kopy Cwila. Fundatorami 7 klonów polnych została Fundacja „W Sercu Matki”, kolejnych 3 Kancelarii Patentowej Patpol. Bardzo dziękujemy i prosimy o więcej!

 • Artykuł

  Urząd Dzielnicy Ursynów podejmuje liczne działania związane z ochroną ursynowskich jeży. Są to zarówno aktywności dotyczące rozwiązań infrastrukturalnych, takich jak znaki, ale także akcje związane z zachęcaniem mieszkańców do zgłaszania siedlisk jeży oraz zbiórki pokarmu dla zwierząt przebywających w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt, prowadzonym przez Lasy Miejskie.

 • Artykuł

  Uprzejmie informuję, że w związku z prowadzonymi przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczeniami taktyczno-specjalnymi pod kryptonimem RENEGADE-SAREX-21, w dniach 17-21 maja 2021 r. planowane jest uruchomienie syren alarmowych i nadanie treningowego sygnału o zagrożeniu z powietrza tj. sygnału akustycznego modulowanego w czasie 3 min. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez nadanie treningowego sygnału odwołania alarmu, tj. sygnału akustycznego ciągłego trwającego 3 minuty.